Підлітки частіше обмежують час користування смартфонами, щоб контролювати психічне здоров’я

Джерело: The Guardian

Дослідження показують, що підлітки все частіше самостійно роблять паузи у користуванні смартфонами, без заклику батьків, аби контролювати психічне здоров’я, особисту безпеку та концентрацію уваги.

За словами експертів, підлітки реагують на зростання стурбованості тим, що надмірне проведення часу в інтернеті може бути шкідливим, самостійно контролюючи використання соціальних мереж і смартфонів, а не покладаючись на батьків у питаннях встановлення обмежень.

За даними дослідницької компанії GWI, кількість дітей віком 12–15 років, які роблять перерви у використанні смартфонів, комп’ютерів та iPad, з 2022 року зросла на 18–40%. Ці дані отримані через опитування 20 000 молодих людей та їхніх батьків у 18 країнах.

Професорка Соня Лівінгстон, директорка Центру цифрового майбутнього для дітей Лондонської школи економіки, заявила, що ці результати підтверджуються результатами дослідження, результати якого незабаром будуть опубліковані.

У ньому встановлено, що діти та молоді люди намагаються різними способами контролювати вплив свого онлайн-життя на свій добробут, зокрема роблять перерву у використанні соціальних мереж, відволікаються від негативу в мережі, шукають більше позитивного досвіду в інтернеті, а в деяких випадках взагалі відмовляються від соціальних мереж.

“Діти отримали повідомлення від своїх батьків, засобів масової інформації, з власного досвіду, що надмірне використання соціальних мереж не завжди йде їм на користь. Тому вони експериментують з різними способами захисту свого благополуччя, не бажаючи повністю відмовлятися від соціальних мереж. Я впевнена, що вони обговорюють одне з одним, що їм підходить, і шукають подальших шляхів”.

Дейзі Грінвелл, співзасновниця Smartphone Free Childhood, сказала, що вона все частіше звертається до молодих людей, які “ставлять під сумнів ідею про те, що дорослішання в інтернеті неминуче”.

“Ми регулярно чуємо від підлітків, які виснажені тиском постійного спілкування і вирішують зробити крок назад заради власного психічного здоров’я. Багато з них починають усвідомлювати, що ці платформи не нейтральні. Вони створені для маніпулювання увагою … Вони розуміють, що їх час, концентрація уваги і самооцінка монетизуються деякими з найбільших світових компаній. Перерва стала актом бунту”.

Це вказано у дослідженні Ofcom. У звіті за 2024 рік мовиться, що третина (33%) підлітків у віці від 8 до 17 років, що перебувають у мережі, вважають, що проводять занадто багато часу за екраном, у той час, як в іншому звіті вказано, що 47% підлітків у віці від 16 до 24 років, вимикають сповіщення та вмикають режим “не турбувати”. У 2023 році цей показник становив 40%.

34% молодих людей з більшою ймовірністю навмисно відмовляться від соціальних мереж (порівняно з 23%, які заявили, що не будуть цього робити), 29% видалять програми, тому що проводять у них занадто багато часу (порівняно з 19%, які не будуть цього робити), і 24% видалять додатки з міркувань свого психічного здоров’я (порівняно з 13% робити, які не будуть цього робити).

Девід Елліс, професор поведінкових наук в Університеті Бата, зазначив, що підлітки, можливо, відкрили для себе функції, що дозволяють людям контролювати свій час у соціальних мережах та на смартфонах, швидше, ніж їхні батьки, хоча докази того, що ці функції змінюють поведінку у довгостроковій перспективі, неоднозначні, сказав він.

“Якщо хтось збирається менше часу проводити перед екраном і натомість збільшити рівень фізичної активності, то більшість людей, ймовірно, вважатимуть це позитивним результатом. З іншого боку, цей час можна замінити на щось менш корисне”.

Молоді люди у віці від 18 до 25 років, які говорили з The Guardian раніше, заявили, що, на їхню думку, “покоління їхніх батьків не мало ні найменшого уявлення” про це і надало їм занадто великий доступ до смартфонів у дуже ранньому віці, в той час як деякі з них заявили, що обмежать доступ до них.

Недавнє опитування показало, що майже половина молодих людей воліла б жити у світі, де немає інтернету, і приблизно така ж частка підтримала б цифрову комендантську годину, тоді як понад три чверті опитаних відчули себе гірше після використання соціальних мереж.

Дослідження GWI також показало, що залежність від соціальних мереж увійшла в трійку головних страхів батьків за своїх дітей (до списку, до якого також увійшли зміна клімату, війна і вартість житла), а 8% заявили, що стали суворіше ставитися до обмежень екранного часу після перегляду популярного серіалу Netflix.

  • У США підлітка шантажували буцімто його оголеними фото, які виявились згенерованими штучним інтелектом. Згодом юнак скоїв самогубство.

У другій частині комедії 1996 року з Адамом Сендлером “Щасливчик Гілмор 2”, вихід якої запланований 25 липня на Netflix, зʼявляться Емінем, Post Malone і Bad Bunny.

Європейський Союз планує повністю припинити закупівлю російських енергоресурсів до кінця 2027 року. Європейська комісія у червні представила рамкові пропозиції, котрі передбачають поступову відмову від постачань газу, зокрема й скрапленого, що досі надходить до Європи за чинними комерційними контрактами.

10 липня в Україні вперше відзначають День вшанування загиблого медика.

У селі Петропавлівська Борщагівка Київської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинула дитина.

На Харківщині рятувальники ліквідовують масштабні лісові пожежі у трьох районах. Горить понад 100 гектарів лісу. До ліквідації залічили понад 150 вогнеборців і десятки одиниць техніки.