Підлітки частіше обмежують час користування смартфонами, щоб контролювати психічне здоров’я
Джерело: The Guardian
Дослідження показують, що підлітки все частіше самостійно роблять паузи у користуванні смартфонами, без заклику батьків, аби контролювати психічне здоров’я, особисту безпеку та концентрацію уваги.
За словами експертів, підлітки реагують на зростання стурбованості тим, що надмірне проведення часу в інтернеті може бути шкідливим, самостійно контролюючи використання соціальних мереж і смартфонів, а не покладаючись на батьків у питаннях встановлення обмежень.
За даними дослідницької компанії GWI, кількість дітей віком 12–15 років, які роблять перерви у використанні смартфонів, комп’ютерів та iPad, з 2022 року зросла на 18–40%. Ці дані отримані через опитування 20 000 молодих людей та їхніх батьків у 18 країнах.
Професорка Соня Лівінгстон, директорка Центру цифрового майбутнього для дітей Лондонської школи економіки, заявила, що ці результати підтверджуються результатами дослідження, результати якого незабаром будуть опубліковані.
У ньому встановлено, що діти та молоді люди намагаються різними способами контролювати вплив свого онлайн-життя на свій добробут, зокрема роблять перерву у використанні соціальних мереж, відволікаються від негативу в мережі, шукають більше позитивного досвіду в інтернеті, а в деяких випадках взагалі відмовляються від соціальних мереж.
“Діти отримали повідомлення від своїх батьків, засобів масової інформації, з власного досвіду, що надмірне використання соціальних мереж не завжди йде їм на користь. Тому вони експериментують з різними способами захисту свого благополуччя, не бажаючи повністю відмовлятися від соціальних мереж. Я впевнена, що вони обговорюють одне з одним, що їм підходить, і шукають подальших шляхів”.
Дейзі Грінвелл, співзасновниця Smartphone Free Childhood, сказала, що вона все частіше звертається до молодих людей, які “ставлять під сумнів ідею про те, що дорослішання в інтернеті неминуче”.
“Ми регулярно чуємо від підлітків, які виснажені тиском постійного спілкування і вирішують зробити крок назад заради власного психічного здоров’я. Багато з них починають усвідомлювати, що ці платформи не нейтральні. Вони створені для маніпулювання увагою … Вони розуміють, що їх час, концентрація уваги і самооцінка монетизуються деякими з найбільших світових компаній. Перерва стала актом бунту”.
Це вказано у дослідженні Ofcom. У звіті за 2024 рік мовиться, що третина (33%) підлітків у віці від 8 до 17 років, що перебувають у мережі, вважають, що проводять занадто багато часу за екраном, у той час, як в іншому звіті вказано, що 47% підлітків у віці від 16 до 24 років, вимикають сповіщення та вмикають режим “не турбувати”. У 2023 році цей показник становив 40%.
34% молодих людей з більшою ймовірністю навмисно відмовляться від соціальних мереж (порівняно з 23%, які заявили, що не будуть цього робити), 29% видалять програми, тому що проводять у них занадто багато часу (порівняно з 19%, які не будуть цього робити), і 24% видалять додатки з міркувань свого психічного здоров’я (порівняно з 13% робити, які не будуть цього робити).
Девід Елліс, професор поведінкових наук в Університеті Бата, зазначив, що підлітки, можливо, відкрили для себе функції, що дозволяють людям контролювати свій час у соціальних мережах та на смартфонах, швидше, ніж їхні батьки, хоча докази того, що ці функції змінюють поведінку у довгостроковій перспективі, неоднозначні, сказав він.
“Якщо хтось збирається менше часу проводити перед екраном і натомість збільшити рівень фізичної активності, то більшість людей, ймовірно, вважатимуть це позитивним результатом. З іншого боку, цей час можна замінити на щось менш корисне”.
Молоді люди у віці від 18 до 25 років, які говорили з The Guardian раніше, заявили, що, на їхню думку, “покоління їхніх батьків не мало ні найменшого уявлення” про це і надало їм занадто великий доступ до смартфонів у дуже ранньому віці, в той час як деякі з них заявили, що обмежать доступ до них.
Недавнє опитування показало, що майже половина молодих людей воліла б жити у світі, де немає інтернету, і приблизно така ж частка підтримала б цифрову комендантську годину, тоді як понад три чверті опитаних відчули себе гірше після використання соціальних мереж.
Дослідження GWI також показало, що залежність від соціальних мереж увійшла в трійку головних страхів батьків за своїх дітей (до списку, до якого також увійшли зміна клімату, війна і вартість житла), а 8% заявили, що стали суворіше ставитися до обмежень екранного часу після перегляду популярного серіалу Netflix.
- У США підлітка шантажували буцімто його оголеними фото, які виявились згенерованими штучним інтелектом. Згодом юнак скоїв самогубство.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Компанія OpenAI працює над випуском нового веббраузера на базі штучного інтелекту, який має кинути виклик Google Chrome від Alphabet, що домінує на ринку.
Україна стане першою європейською країною, яка запропонує мобільні послуги Starlink. Про це повідомив CEO Kyivstar Олександр Комаров, зазначивши, що перший етап, що передбачає обмін повідомленнями через сервіси на кшталт WhatsApp і Signal, запрацює до кінця 2025 року.
10 липня резидент Володимир Зеленський підтвердив, що має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.
Нічний гавкіт п’ятимісячного собаки Роккі врятував життя 67 мешканцям гімалайського села перед тим, як масштабний зсув ґрунту зніс їхні будинки.