Підпалив 5 авто та готувався вбити військового: в Києві викрили російського агента

Джерело: Нацполіція, СБУ

В Києві правоохоронці викрили російського агента, який підпалив 5 військових автомобілів та планував вбивство високопосадовця ЗСУ.

Агентом виявився 33-річний чоловік, який ще в 2021 році переїхав до Івано-Франківська з окупованого Криму. Його мобілізували, однак він самовільно залишив військову частину і почав працювати на окупантів. До уваги російської спецслужби дезертир потрапив уже перебуваючи в СЗЧ, коли почав шукати “легких грошей” у Телеграм-каналах.

Після вербування агент прибув до Києва, де як “тестове завдання” спочатку підпалив 5 авто Сил оборони. Один із знищених транспортних засобів належав Герою України. Під час останнього підпалу чоловіка затримала поліція.

Виявилось, що агент планував здійснити замовне вбивство у столиці України. Для вчинення злочину він отримав від куратора координати схрону, з якого забрав пістолет Макарова та 50 набоїв до нього.

Особу потенційної жертви кілер мав отримати від куратора найближчим часом, після виконання іншого завдання від ворога – проведення розвідки однієї з військових частин у Києві.

За інструкцією російського спецслужбіста фігурант орендував квартиру поблизу військової будівлі. Потім влаштувався кур’єром сервісу доставки, щоб приховано стежити за периметром оборонного об’єкта.

Наразі слідчі повідомили агенту про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період). Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації його злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави.

  • СБУ затримала ще одну агентку російської воєнної розвідки (більш відому як ГРУ) у Харкові. Зловмисниця коригувала ракетно-бомбові удари агресора та чекала на окупацію регіону.
  • Троє агентів оперативно-бойової групи російського ГРУ отримали 15 років ув’язнення за підрив автомобіля військовослужбовця ЗСУ.
  • Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента центру спецпризначення “Сенеж” російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ).

Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.

У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.