Підтримували вторгнення РФ: президент Литви позбавив громадянства балерину та бізнесмена

Джерело: Interfax

Президент Литви Гітанас Науседа позбавив литовського громадянства балерину Ілзе Лієпу, яка проживає в Росії, і бізнесмена, колишнього співробітника КДБ СРСР Юрія Кудимова.

За даними видання, ініціатива позбавити Лієпу громадянства виникла після того, як балерина, яка має литовське та російське громадянство, в інтерв’ю росЗМІ засудила поведінку країн Балтії і висловила підтримку вторгненню Володимира Путіна в Україну.

Тим часом громадянство Кудимова вирішили анулювати після того, як департамент державної безпеки Литви зазначив, що бізнесмен отримав литовське громадянство, надавши “неправдиві відомості про освіту та місце роботи”, тобто не повідомивши, що був співробітником радянського КДБ.

  • Депутат від забороненої ОПЗЖ і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук, якого обвинувачують у державній зраді в Україні, звертається до українських судів. Він вимагає, аби йому повернули громадянство, депутатський мандат та скасували санкції РНБО.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.