Після атаки дронів зупинилося постачання нафти через російський порт Усть-Луга – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Постачання нафти через російський порт Усть-Луга на Балтійському морі призупинилося після атаки БпЛА.
“Якщо підтвердиться, що удари українських безпілотників пошкодили трубопровідну систему, що живить Усть-Лугу, це створить значну нову загрозу поставок на світовий нафтовий ринок, зупинивши постачання нафти з порту на тривалий період”, – зазначили в Bloomberg.
Напередодні джерела Bloombrg в СБУ повідомляли, що в ніч на 29 січня безпілотники вдарили по російській насосній станції “Андреаполь” на Балтійській трубопровідній системі-2, яка живить Усть-Лугу.
Сьогодні ж обізнана з поставками особа повідомила, що 29 січня постачання в Усть-Лузі впало до нуля.
Минулого року порт обробляв близько 650 000 барелів нафти на добу, або близько 20% від загального обсягу російських морських постачань.
- В ніч на 4 січня безпілотники атакували найбільший у РФ морський торгівельний порт Усть-Луга в Ленінградській області.
- У ніч на 29 січня безпілотники ГУР завдали удару по нафтобазі компанії “Лукойл” у місті Кстово Нижньогородської області. Водночас у Міністерстві оборони РФ заявили про перехоплення та знищення 104 дронів.
- У РФ зупинив роботу Рязанський нафтопереробний завод після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі.
- У Росії скаржаться, що українські безпілотники завдали удару по нафтобазі “Роснефти” у місті Ліски Воронезької області.
- У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.
- Торік експорт російських нафтопродуктів морем впав на 9,1% до 113,7 млн метричних тонн, зокрема й через атаки українських БпЛА на нафтові об’єкти РФ.
Вчора, 9 травня, Центр боротьби з тероризмом Угорщини затримав колишнього дипломата з України в центрі Будапешта. Його звинуватили у шпигунстві та депортували з Угорщини.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.