Після аварії російських танкерів у Чорному морі загинули понад 60 китоподібних
Джерело: центр порятунку дельфінів Дельфа/Telegram
З моменту катастрофи російських танкерів знайшли 61 мертвого китоподібного, смерть 32 з них, ймовірно, пов’язують безпосередньо з розливом мазуту в Чорному морі.
Зоозахисники відзначають, що для цього періоду часу така кількість загиблих є нетипово великою. Крім того, основна частина цих китоподібних загинула в перші 10 днів після катастрофи. Постраждали, в основному, азовки.
Поки не було зафіксовано випадків викиду живих дельфінів, але ми можемо очікувати збільшення числа постраждалих китоподібних в значно більших, ніж зазвичай, кількостях у найближчі місяці, — зазначили у публікації.
Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя. Плетенчук зауважив, що росіяни і до цього доволі серйозно впливали на екосистему, флору та фауну.
Ми маємо катастрофічну ситуацію з Кінбурнським орнітологічним заповідником. Незрозуміла ситуація з “Асканією-Нова”, якщо брати виключно екологію. А нині ситуація ще гірша внаслідок техногенної катастрофи у Чорному морі. Вже є відео, які засвідчують те, що на узбережжя почали викидатися дельфіни, – повідомив речник ВМС.
Речник ВМС нагадав, що навіть росіяни, котрі беруть участь у ліквідації наслідків цієї катастрофи на узбережжі, нині скаржаться на свій фізичний стан.
Розлив мазуту стався 15 грудня в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”.
Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
У Північній Кореї повідомили про запуск нової балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.
Кіт Келлог – обраний Дональдом Трампом на посаду спецпредставника з питань російсько-української війни – відклав візит до Києва та інших європейських столиць до інавгурації майбутнього президента США.
Нардепу Олексію Гончаренку не дали виступити в прямому етері турецького телеканалу через його футболку з написом про російського президента Володимира Путіна.
Сполучені Штати в ООН звинуватили Росію у фінансування війни у Судані. Щобільше, США впевнені, що Кремль підтримує обидві воюючі сторони.