Після лікування в госпіталі США іноземні добровольці повертаються воювати за Україну

Джерело: Reuters

Тисячі іноземних добровольців вирушили в Україну після вторгнення Росії в лютому 2022 року і зараз воюють разом з регулярними підрозділами української армії та Іноземним легіоном. Деякі з них зазнають поранень, проте проходять лікування в Німеччині, у регіональному медичному центрі Ландштуль, найбільшому закордонному військовому шпиталі США, та повертаються захищати Україну.

Після того, як російські безпілотники скинули мінометний снаряд, а потім гранату на американського 28-річного добровольця з позивним “Джамбо”, який воював за Україну, він міг втратити пальці. Йому потрібна була операція на руці.

Некомерційна організація RT Weatherman Foundation покрила більшу частину витрат на перевезення “Джамбо” та 12 інших поранених іноземних добровольців до Німеччини для лікування в регіональному медичному центрі Ландштуль. За кілька тижнів після операції “Джамбо” повернувся в Україну.

“Раніше у мене не було мети, і це знову дало мені мету”, – сказав “Джамбо”, який приєднався до української армії в лютому. 

Його поранили разом із 26 іншими добровольцями в липні, під час операції на сході України. Двоє померли.

Лікування поранених волонтерів у Ландштулі є ще одним рівнем зобов’язань США перед Україною.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.