Після лікування в госпіталі США іноземні добровольці повертаються воювати за Україну

Джерело: Reuters

Тисячі іноземних добровольців вирушили в Україну після вторгнення Росії в лютому 2022 року і зараз воюють разом з регулярними підрозділами української армії та Іноземним легіоном. Деякі з них зазнають поранень, проте проходять лікування в Німеччині, у регіональному медичному центрі Ландштуль, найбільшому закордонному військовому шпиталі США, та повертаються захищати Україну.

Після того, як російські безпілотники скинули мінометний снаряд, а потім гранату на американського 28-річного добровольця з позивним “Джамбо”, який воював за Україну, він міг втратити пальці. Йому потрібна була операція на руці.

Некомерційна організація RT Weatherman Foundation покрила більшу частину витрат на перевезення “Джамбо” та 12 інших поранених іноземних добровольців до Німеччини для лікування в регіональному медичному центрі Ландштуль. За кілька тижнів після операції “Джамбо” повернувся в Україну.

“Раніше у мене не було мети, і це знову дало мені мету”, – сказав “Джамбо”, який приєднався до української армії в лютому. 

Його поранили разом із 26 іншими добровольцями в липні, під час операції на сході України. Двоє померли.

Лікування поранених волонтерів у Ландштулі є ще одним рівнем зобов’язань США перед Україною.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.