Після пошкодження електрокабелю у Балтиці виявили слід від якоря завдовжки 100 км
Джерело: пресслужба поліції Фінляндії
Фінські служби оглянули місце обриву електричного кабелю EstLink 2 на дні Балтійського моря і виявили слід від волочення якоря. У Національному бюро розслідувань вважають, що його залишив нафтовий танкер Eagle S, що належить до “тіньового флоту” Росії.
Слід закінчується там, де судно підняло якірний ланцюг, а від цього місця на схід слід простягається на кілька десятків, якщо не майже сто кілометрів, – розповів керівник НБР Самі Пайла. Він додав, що наразі не вдалося встановити точного місця опускання якоря, але поліція вже має попереднє уявлення про те, що сталося. Огляд дна продовжиться після покращення погодних умов.
Аварійне відключення електричного кабелю EstLink 2, який з’єднує Фінляндію з Естонією, сталося 25 грудня. Підозрюваним стало судно, яке перевозило російську нафту – танкер Eagle S, що ходить під прапором о. Кука.
Фінські прикордонники виявили на борту пошкоджений якірний ланцюг, після чого судно перенаправили до порту Килпілахті в місті Порвоо для розслідування. Екіпаж, який складається з громадян Грузії та Індії, наразі допитують. За даними Lloyd’s List, танкер Eagle S є частиною “тіньового флоту” Кремля, який використовують для обходу санкцій щодо російської нафти. Також зазначається, що на судні знайшли шпигунське обладнання для прослуховування та спостереження за військовою діяльністю НАТО.
Згідно з даними сервісу Marine Traffic, танкер вийшов із порту Усть-Луга в Ленінградській області РФ до Єгипту та різко сповільнився, проходячи над акваторією EstLink 2. Після цього кабель вийшов з ладу.
EstLink 2 потужністю 658 МВт є найбільшою лінією електропередачі між Фінляндією та Естонією. За оцінками фінського оператора Fingrid, її ремонт може зайняти більше пів року. Також 25 грудня пошкоджено три кабелі зв’язку між Естонією та Фінляндією. Два з них належать компанії Elisa, третій – CITIC Telecom.
Внаслідок інциденту Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
У Чернігові, під час хвилини мовчання на честь полеглих захисників, чоловік вигукнув слова на підтримку Росії та втік на самокаті. Його затримали.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев повідомив, що протягом 2024 року гральний бізнес сплатив 17 млрд грн податків. Це на 6,6 млрд грн більше, ніж у 2023 році.
Європейський Союз очолив список донорів України у 2024 році, надавши 17,3 млрд доларів у межах фінансового інструменту Ukraine Facility. З цієї суми 3,2 млрд доларів були надані у формі грантів.
Авіакомпанія Cathay Pacific заборонила парі з Гонконгу літати на своїх рейсах після того, як вони влаштували сварку з пасажиркою з материкового Китаю через її відкинуте сидіння.
Міністерство торгівлі США розглядає можливість введення нових правил, які обмежать або заборонять використання китайських безпілотників на території США через загрози національній безпеці.