Військовослужбовцям з 2025 року видаватимуть «Пакунок пораненого»
Джерело: “Укрінформ”
У 2025 році військовослужбовці почнуть отримувати “Пакунок пораненого”. Про це повідомив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
За словами Сергія Мельника, в його компетенції на посаді в міністерстві – військова освіта та наука, захист прав військовослужбовців, рекрутинг, підготовка, фізичне виховання, гуманітарна підтримка та соціальний супровід, “фактично, це майже всі аспекти, пов’язані з підтримкою та забезпеченням наших військових”.
Сергій Мельник наголосив, що важливо забезпечити військових, ветеранів і новобранців постійною підтримкою держави – як під час проходження служби, так і після її завершення.
Одним із ключових принципів, за його словами, є якісна підготовка кадрів.
“Від професійної підготовки залежить не лише успіх окремих операцій, але й ефективність війська в цілому. Системний підхід до навчання, сучасні методики підготовки та індивідуальний підхід до кожного військовослужбовця – це те, що ми активно розвиваємо”, – зазначив заступник міністра оборони.
Згідно з повідомленням Мельника, в Україні розробляють нові ініціативи для підтримки військових, зокрема в рамках адаптації до їхніх потреб.
“Серед конкретних прикладів такої підтримки – “Пакунок пораненого”, який почнуть видавати військовим у 2025 році. Також працюємо над розробкою адаптивного одягу для поранених військових та спеціалізованого одягу для жінок-військовослужбовиць, що забезпечить зручність і функціональність”, – повідомив Мельник.
Ще одним важливим напрямком він вказав вдосконалення системи харчування та введення додаткових фінансових стимулів для військових, що сприятиме підвищенню мотивації та покращенню умов служби.
“Ці ініціативи є лише частиною системних змін, які ми плануємо реалізувати. Вони покликані не лише підтримати наших військових сьогодні, але й створити основу для їхнього захисту, розвитку та впевненого майбутнього”, – зауважив заступник міністра оборони.
- Президент України підписав державний бюджет на 2025 рік. У ньому на оборону передбачено 26,3% ВВП, або ж 2,23 трлн грн. Це на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.
- Глава фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на Сумщину передав військовим підрозділам Сил Спеціальних Операцій (ССО) обладнання вартістю 37 мільйонів гривень.
- Міністерство оборони України впровадило нові вимоги до калорійності продуктів, які постачаються для Збройних сил.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.