Після розлучення жінки частіше вживають антидепресанти, ніж чоловіки, – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.

У дослідженні, профінансованому Європейською дослідницькою радою та Академією Фінляндії, взяли участь 228,644 жителів Фінляндії у віці від 50 до 70 років у період з 1996 по 2018 рік, кожен з яких пережив розрив стосунків, розлучення або тяжку втрату в період з 2000 до 2014 року.

Зокрема 33% респондентів розірвали шлюб, 30% розійшлися зі своїм партнером і роз’їхалися, а 37% перенесли важку втрату через смерть партнера.

У період за чотири роки до розлучення 6% жінок починали приймати антидепресанти, порівняно з 3.2% чоловіків.

За шість місяців до розлучення вживання антидепресантів збільшилося на 5% у чоловіків та на 7% – у жінок.

Тоді як через рік після розлучення рівень використання антидепресантів стабілізувався, хоча в обох гендерів він залишався вищим, ніж до розлучення.

Результати вказують на те, що жінкам важче емоційно адаптуватися до розриву стосунків у пізнішому віці порівняно з чоловіками.

Дослідження також показало, що чоловіки частіше відновлювали партнерські відносини після тяжкої втрати чи розриву стосунків, ніж жінки.

Водночас зауважується, що кількість “сірих” розлучень – у віці 50 років і більше – зростає у країнах з високим рівнем доходу через старіння населення.

За словами Гевіна Скотта, партнера із сімейного права британської юридичної фірми Freeths, ці цифри “не дивують”. Він пояснив, що при більшості розлучень дружини, як і раніше, перебувають у слабшому фінансовому становищі, ніж їхні чоловіки, оскільки вони відмовилися від розвитку своєї кар’єри і стали основними опікунами дітей.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.