Після смерті казахського опозиційного журналіста Садикова поліція перекваліфікує справу

Джерело: Офіс генпрокурора

Після смерті казахського опозиційного журналіста Айдоса Садикова, який перебував у комі, поліція перекваліфікує справу. Підозрювані тепер постануть перед судом через вбивство.

“Правоохоронні органи готують повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри причетним особам із замаху на вбивство на умисне вбивство, вчинене на замовлення та за попередньою змовою групою осіб (п.п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України)”, — йдеться у повідомленні.

Що сталося з Айдосом Садиковим

18 червня у Шевченківському районі Києва невідомий із пістолетом підбіг до автомобіля, де перебували казахський Айдос Садиков і його дружина. Чоловік вистрілив у журналіста та втік. Наразі журналіст перебуває у глибокій комі.

У справі про замах на вбивство журналіста фігурують двоє людей, їм оголошені підозри. Обидва втекли з України. Один з підозрюваних сам звернувся до органів внутрішніх справ Казахстану. Інший досі в розшуку.

Представники поліції встановили виконавців замаху на казахського опозиційного журналіста Айдоса Садикова. Дружина загиблого стверджувала, що один з підозрюваних Мейрам Каратаєв – працівник правоохоронних органів Казахстану.

Водночас президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на наступний день після замаху офіційно заявляв, що влада країни співпрацюватиме зі слідством.

Довідка. Айдос Садиков – відомий критик казахської влади. На своєму YouTube-каналі “Басе”, він називав президента Казахстану російською маріонеткою. У січні 2022 року він підтримував протести у Казахстані, коли для їх придушення залучили війська Організації договору про колективну безпеку. У жовтні 2023 року Садикова оголосили в розшук у Казахстані за “розпалювання ворожнечі”.

З 2014 році подружжя Садикових мешкає в Києві після порушення кримінальної справи проти Наталії. В Україні Садикови перебувають у статусі біженців.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.