У Казахстані запевнили у дотриманні західних санкцій проти Росії

Джерело: Zakon.kz

Заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.

Ми не є учасниками коаліцій, не підтримуємо цю односторонню санкційну політику, але ми її дотримуватимемося, тому що нам це вигідно з економічного погляду. У нас невелика економіка, природно, санкційного тиску ми не витримаємо. Тому ми постійно у процесі діалогу, у нас є центри, які працюють безпосередньо зі США та Європейським союзом, – заявив Жумангарин.

Він додав, що у межах санкційної політики Казахстану вдається втримати свої позиції. Крім того, завдяки зовнішній політиці країна завжди має шанс на попередження про те, яких заходів можна вжити стосовно тих чи інших компаній.

Наприкінці травня у The Moscow Times  повідомили, що представник однієї з компаній, яка займається імпортом автокомплектуючих, розповів, що російський бізнес постав перед новими складнощами у Казахстані, який використовувався російською стороною як транзитний “хаб” для розрахунків з Китаєм та імпорту китайських товарів. За словами джерела, кілька казахстанських банків припинили переказувати гроші з РФ до КНР. Як причину банкіри називають те, що найбільший у Китаї Bank of China регулярно розвертає казахстанські платежі за санкційні види продукції.

Нині Казахстан поки що досі є ключовим торговим партнером РФ на пострадянському просторі, який входить до військового блоку ОДКБ та Євразійського економічного союзу.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.