Після вступу до ЄС Україна отримає 186 мільярдів євро – FT

Джерело: Financial Times

Відповідно до внутрішніх оцінок спільного бюджету союзу, вступ України до ЄС надасть Києву право отримати приблизно 186 мільярдів євро протягом семи років.

Офіційні особи ЄС цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки розширення союзу зі вступом України, Молдови, Грузії та шістьох західнобалканських держав. Фінансовий підсумок додавання всіх дев’яти членів до існуючого бюджету становитиме 256,8 мільярда євро.

Попри те, що повне розширення може зайняти десятиліття та зумовить серйозні реформи існуючих бюджетних механізмів, очікуваний масштаб необхідних змін рішуче змінить фінансову рівновагу всередині блоку.

З новими державами-членами нинішній бюджет збільшиться на 21% до 1,47 трильйона євро. Це дорівнює приблизно 1,4% валового національного доходу 36 країн.

Зауважується, що застосовуючи чинні правила до розширеного союзу, Україна могла б отримати зокрема 96,5 мільярдів євро від Спільної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років. Також Київ матиме право на отримання виплат у розмірі 61 мільярд євро з фондів ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури в бідніших країнах-членах.

Зазначається, що Україна може стати найбільшим реципієнтом блоку, маючи 41,1 мільйона гектарів використовуваних сільськогосподарських площ, що посуне Францію на друге місце.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.