Після закриття через пандемію європейські країни планують знову відкрити посольства в КНДР

Джерело: Reuters

Європейські країни планують знову відкрити посольства в Північній Кореї, які було закрито під час пандемії.

Зокрема команда Федерального міністерства закордонних справ Німеччини відвідала столицю Північної Кореї Пхеньян з метою технічної перевірки.

“Протягом кількох днів вона перевіряє територію посольства Німеччини”, – сказав речник, зазначивши, що досі немає рішення про відновлення роботи посольства.

Велика Британія, яка закрила своє посольство та вивела з Північної Кореї весь дипломатичний персонал у травні 2020 року, також має намір надіслати команду, повідомив речник МЗС.

“Ми раді, що деякі дипломати повертаються до Пхеньяна, і вітаємо кроки КНДР щодо відновлення кордону. Ми ведемо обговорення з урядом КНДР через його посольство в Лондоні щодо організації найближчого візиту технічно-дипломатичної групи Великої Британії”, – сказав речник.

Велика Британія також закликала Північну Корею дозволити міжнародному співтовариству, включаючи всіх дипломатів, агентства ООН і гуманітарні неурядові організації, в’їхати в країну.

Спеціальний представник Швеції у справах Кореї Пітер Семнебі сказав, що досягнуто певного прогресу в остаточному поверненні шведських дипломатів до Пхеньяна, але відмовився від уточнення, посилаючись на делікатність дискусій.

“Є певний рух, і ми сподіваємося, що ми зможемо відновити наше посольство відносно скоро”, – сказав він.

Під час пандемії Північна Корея запровадила деякі з найсуворіших у світі заходів щодо карантину, включаючи майже повну заборону на поїздки та масштабні стіни на кордоні, і лише нещодавно почала послаблювати міжнародні обмеження.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.