Після закриття через пандемію європейські країни планують знову відкрити посольства в КНДР
Джерело: Reuters
Європейські країни планують знову відкрити посольства в Північній Кореї, які було закрито під час пандемії.
Зокрема команда Федерального міністерства закордонних справ Німеччини відвідала столицю Північної Кореї Пхеньян з метою технічної перевірки.
“Протягом кількох днів вона перевіряє територію посольства Німеччини”, – сказав речник, зазначивши, що досі немає рішення про відновлення роботи посольства.
Велика Британія, яка закрила своє посольство та вивела з Північної Кореї весь дипломатичний персонал у травні 2020 року, також має намір надіслати команду, повідомив речник МЗС.
“Ми раді, що деякі дипломати повертаються до Пхеньяна, і вітаємо кроки КНДР щодо відновлення кордону. Ми ведемо обговорення з урядом КНДР через його посольство в Лондоні щодо організації найближчого візиту технічно-дипломатичної групи Великої Британії”, – сказав речник.
Велика Британія також закликала Північну Корею дозволити міжнародному співтовариству, включаючи всіх дипломатів, агентства ООН і гуманітарні неурядові організації, в’їхати в країну.
Спеціальний представник Швеції у справах Кореї Пітер Семнебі сказав, що досягнуто певного прогресу в остаточному поверненні шведських дипломатів до Пхеньяна, але відмовився від уточнення, посилаючись на делікатність дискусій.
“Є певний рух, і ми сподіваємося, що ми зможемо відновити наше посольство відносно скоро”, – сказав він.
Під час пандемії Північна Корея запровадила деякі з найсуворіших у світі заходів щодо карантину, включаючи майже повну заборону на поїздки та масштабні стіни на кордоні, і лише нещодавно почала послаблювати міжнародні обмеження.
- 9 лютого близько 100 росіян прилетіло до Північної Кореї на приватний тур, ставши першою іноземною групою, яка відвідала КНДР після пандемії COVID-19.
- Північна Корея від вересня минулого року надіслала Росії понад 10 тисяч контейнерів із боєприпасами або матеріалами, пов’язаними зі снарядами, для використання у війні проти України.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.