Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу

Джерело: Reuters.

Президент США Джо Байден після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним сказав президенту Китаю Сі Цзіньпіну “бути обережним”, оскільки Пекін покладається на західні інвестиції, згідно з уривками з інтерв’ю CNN.

“Я сказав: це не погроза. Це спостереження”, – сказав Байден.

“Відколи Росія увійшла в Україну, 600 американських корпорацій пішли з Росії. І ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та Сполучених Штатів. І будьте обережні. Будьте обережні”.

Путін і Сі провели два дні переговорів у березні з теплими словами дружби між Китаєм і Росією та спільною критикою Заходу, але жодних ознак дипломатичного прориву щодо України.

Пара також взяла участь у віртуальному саміті на початку цього тижня.

У американсько-китайських відносинах спостерігається підвищена напруженість і песимізм через питання національної безпеки, включаючи Тайвань, війну Росії в Україні, зростаючі заборони США на експорт передових технологій і державну промислову політику Китаю.

Міністр фінансів США Джанет Єллен у суботу продовжує візит до Китаю.

Відповідаючи на запитання, якою була відповідь Сі, Байден сказав: “Він слухав і не… сперечався. І якщо ви помітили, він не втручався в Росію”.

“Тож я думаю, що ми можемо розв’язати це питання”.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.