Південна Корея прийняла закон про заборону торгівлі собачим м’ясом

Джерело: BBC News

Південна Корея прийняла новий закон, який має на меті припинити забій і продаж собак на м’ясо до 2027 року.

Згідно із законом, розведення або забій собак для споживання буде заборонено, як і розповсюдження або продаж собачого м’яса. 

Тим, хто вбиває собак, може загрожувати до трьох років в’язниці, а тим, хто вирощує собак на м’ясо або продає собаче м’ясо, може відбувати максимум два роки. Проте саме споживання собачого м’яса не буде незаконним.

Раніше, 30 листопада, біля офісу президента в Сеулі близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.

Проте нове законодавство набуде чинності через три роки, що дасть фермерам і власникам ресторанів час знайти альтернативні джерела роботи та доходу. Вони повинні будуть подати місцевій владі план поступового згортання свого бізнесу.

Уряд пообіцяв повністю підтримувати виробників собачого м’яса, м’ясників і власників ресторанів, чиї підприємства будуть змушені закритися, хоча деталі щодо того, яка компенсація буде запропонована, ще не визначені.

Згідно з урядовою статистикою, у 2023 році в Південній Кореї було близько 1600 ресторанів із собачого м’яса та 1150 собачих ферм.

Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

У тимчасово окупованій Авдіївці (Донецька область) залишилося близько 700 людей. Чисельність населення міста станом на 1 січня 2019 року складала 32 436 осіб. 

Уряд Швеції доручив Збройним силам країни перерахувати 28 мільйонів євро на підтримку обороноздатності України.

Іспанія та Аргентина обмінялися критичними заявами після того, як міністр транспорту Іспанії Оскар Пуенте заявив, що президент Аргентини Хав’єр Мілей вживав наркотичні засоби.

OpenAI розробляє функцію для ChatGPT, яка може здійснювати пошук в Інтернеті та цитувати джерела у своїх результатах, потенційно конкуруючи з пошуковим стартапом Alphabet Inc. Google та Perplexity, за словами особи, знайомої з цим питанням.