У Сеулі близько 200 фермерів вийшли на протест через заборону собачого м’яса

Джерело: Reuters

Біля офісу президента в Сеулі в четвер, 30 листопада, близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.

Як розповіли в агентстві, десятки фермерів намагалися в’їхати на вулицю перед офісом президента на вантажівці з собаками в клітках, щоб випустити їх там на волю. Після огляду вантажу їх зупинила поліція.

Протестувальники побилися з поліціянтами, які встановила барикади, щоб перешкодити їм перейти вулицю і наблизитися до президентського офісу. Троє фермерів були затримані поліцією під час сутички, повідомили організатори.

За словами Джу Йонг Бонга, представника промислової групи, який очолював мітинг, політики не мають права закривати промисловість або вирішувати, що люди обирають їсти.

“Ми не можемо погодитися з думкою, що це варварство, тому що всі країни, які мають традиції тваринництва, колись їли собак, і досі є країни, де це робиться”, – прокоментував він.

При цьому Бонг додав, що фермери були повністю виключені з обговорення законопроєкту про заборону розведення і продажу собак для споживання, а запропонована фінансова компенсація, яку уряд пропонує тим, хто втратить бізнес, була “абсолютно неадекватною”, враховуючи, що вони втратять засоби до існування.

Повідомляється, що понад 6 мільйонів південнокорейських домогосподарств тримають собак як домашніх улюбленців, а президент країни Юн Сок Йоль і його дружина Кім Кьон Хі є власниками шести собак, у тому числі собаки-поводиря на пенсії та собаки-рятувальника.

Своєю чергою, фермери звинуватили першу леді, яка є активним критиком споживання собачого м’яса, у тому, що вона, за їхніми словами, чинить неналежний тиск на уряд і правлячу партію з метою запровадження заборони.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.