Південна Корея та НАТО посилять партнерство щодо безпеки та кіберзагроз

Джерело: Reuters

Лідери Південної Кореї та НАТО заявили, що розширять співпрацю з питань глобальної безпеки, включаючи Україну та Північну Корею.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав, що безпека в Атлантичному та Індо-Тихоокеанському регіонах нероздільна.

“Я приїхав, щоб інституціоналізувати рамки співпраці шляхом створення індивідуальних програм партнерства, а також обговорити співпрацю у сфері військової розвідки та кіберсфери”, — сказав Юн генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу.

Столтенберг подякував Юну за те, що він приєднався до засудження агресії Росії проти України, і сказав, що ядерні та ракетні загрози Північної Кореї є важливою проблемою, яка впливає на НАТО та за її межами.

Очікується, що Південна Корея та НАТО домовляться про розширення співпраці в 11 сферах.

Раніше Столтенберг і президент України Володимир Зеленський закликали Південну Корею посилити військову підтримку України.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.