Південна Корея та НАТО посилять партнерство щодо безпеки та кіберзагроз

Джерело: Reuters
Лідери Південної Кореї та НАТО заявили, що розширять співпрацю з питань глобальної безпеки, включаючи Україну та Північну Корею.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав, що безпека в Атлантичному та Індо-Тихоокеанському регіонах нероздільна.
“Я приїхав, щоб інституціоналізувати рамки співпраці шляхом створення індивідуальних програм партнерства, а також обговорити співпрацю у сфері військової розвідки та кіберсфери”, — сказав Юн генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу.
Столтенберг подякував Юну за те, що він приєднався до засудження агресії Росії проти України, і сказав, що ядерні та ракетні загрози Північної Кореї є важливою проблемою, яка впливає на НАТО та за її межами.
Очікується, що Південна Корея та НАТО домовляться про розширення співпраці в 11 сферах.
Раніше Столтенберг і президент України Володимир Зеленський закликали Південну Корею посилити військову підтримку України.
- Виступаючи напередодні саміту в Литві, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що він “впевнений, що це буде позитивним і сильним сигналом” на шляху України до членства.
- Президенти США та України – Джо Байден та Володимир Зеленський – зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходитиме саміт НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.