Південна Корея ввела санкції через торгівлю зброєю проти трьох країн, включно з Росією

Джерело: Reuters

Міністерство закордонних справ Південної Кореї 21 вересня повідомила, що країна запровадила нові санкції проти 10 осіб і двох організацій у зв’язку з ядерною програмою Північної Кореї та торгівлею зброєю з трьома країнами, включаючи Росію.

Міністр оборони Північної Кореї та начальник штабу її збройних сил є одними з осіб, яким загрожують нові санкції, йдеться в заяві міністерства.

В міністерстві додали, що санкції є відповіддю на незаконну діяльність Північної Кореї, яка загрожує світовій спільноті, а також миру та стабільності на Корейському півострові.

Зазначається, що санкції проти чотирьох осіб і двох організацій, пов’язаних із торгівлею зброєю Північної Кореї з трьома країнами, включаючи Росію, стосуються словацької компанії Versor SRO та її виконавчого директора Ашота Мкртичева зі Словаччини.

Деталі торгівлі зброєю в міністерстві не повідомляють.

Санкції проти міністра оборони КНДР і начальника штабу військових є відповіддю на ядерні та ракетні розробки КНДР, зазначили в міністерстві.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.