Північна Корея продовжує постачати озброєння в Росію – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.

Зокрема на знімках порту “Наджин” можна побачити постійний потік кораблів на об’єкті, сотні транспортних контейнерів, які завантажуються та розвантажуються, залізничні вагони, готові транспортувати вантажі.

Як зауважили у виданні, активність у порту зросла з початку жовтня, коли США звинуватили Північну Корею у постачаннях боєприпасів РФ.

Білий дім оприлюднив кадри, які, за його інформацією, підтверджують, що зброю пізніше доставили за тисячі кілометрів на склад у російському місті Тихорецьк для використання у війні проти України. США та Південна Корея переконані, що Пхеньян передав Росії сотні тисяч артилерійських снарядів.

Знімки, зроблені 9 грудня, показують російський контейнеровоз “Ангара”, який перебуває під санкціями США, у порту “Наджин”. Контейнери очікують завантаження на сусідньому причалі.

“Супутникові знімки показують, що рейси вантажних суден між “Наджином” (Північна Корея) та Дунаєм (Росія) безперервно тривають, попри додаткові санкції США та велику кількість звітів про цю діяльність впродовж останніх місяців”, – прокоментував аналітик програми Open Nuclear Network у Відні Джеу Шин.

У листопаді Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що з серпня КНДР здійснила до Росії близько 10 поставок зброї.

За словами експерта з озброєння Йоста Оліманса, він ідентифікував чотири типи боєприпасів, які були частиною останніх поставок Пхеньяна в Москву. Зокрема було відправлено 120-міліметрові міномети, 122-міліметрові та 152-міліметрові артилерійські снаряди та 122-міліметрові ракети.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.