Північна Корея заявила про успішне випробування ракети з заповненою боєголовкою

Джерело: Reuters

В четвер, 27 червня, північнокорейські ЗМІ повідомили, що КНДР успішно провела випробування, спрямоване на розробку ракет з кількома боєголовками. Південна Корея відкинула це твердження як “обман” для маскування невдалого запуску.

Північна Корея заявила, що випробування провели в середу з використанням першого ступеня твердопаливного двигуна балістичної ракети середньої дальності. В КНДР заявили, що під час випробування ракета розділила боєголовки, які були точно наведені на три задані цілі.

“Мета полягала в тому, щоб забезпечити здатність знищувати окремі цілі за допомогою кількох боєголовок”, — йдеться в повідомленні.

Військові Південної Кореї заявили, що спільний аналіз південнокорейських військових вказує на те, що ракета вибухнула на початковій стадії польоту.

“Сьогодні Північна Корея дещо розкрила, але ми вважаємо, що це просто засіб обману та перебільшення”, — сказав на брифінгу речник Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї Лі Сон Джун.

За його словами, фотографії, опубліковані КНДР з нібито випробування швидше за все були сфабриковані або це перероблені фотографії з попереднього запуску.

  • Військові Південної Кореї сьогодні, 26 червня, повідомили, що, ймовірно, гіперзвукова ракета, запущена Північною Кореєю, вибухнула під час польоту.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.