Північнокорейських солдатів розмістили за 50 км від кордону України – FT

Джерело: Financial Times

ЗМІ, з посиланням на джерела в українській розвідці повідомило, що солдатів КНДР вже перевезли з Далекого Сходу до Курської області РФ – за 50 км від українського кордону.

За даними джерел, північнокорейців перевезли до Курщини таємно у цивільних вантажівках. Загалом до лінії фронту перекинули 3000 військових КНДР, з яких кілька сотень спецпризначенців, а решта – регулярні війська.

На початку тижня, 28 жовтня, їх розмістили у казармах за 50 км від російсько-українського кордону, де вони очікують на подальші вказівки.

У НАТО також підтвердили, що у Курській області РФ розгорнули солдат з КНДР. Генсек альянсу Марк Рютте назвав це “значною ескалацією”.

Розвідка Південної Кореї повідомляла, що перша частина північнокорейців прибула до РФ на початку жовтня. Це були бійці Одинадцятої армії КНДР, яка вважається елітним піхотним підрозділом під назвою “Штурмовий корпус”.

Очікується, що північнокорейці мають допомогти військам РФ повернути території Курської області, які зараз під контролем ЗСУ.

Однак в українській розвідці мають сумніви щодо якості бойових можливостей північнокорейських армійців, називаючи їх недосвідченими, низькоорганізованими піхотинцями.

“Вони ніколи не полишали свою країну… Вони ніколи не брали участь у реальних боях і їхній досвід далекий від реальності сучасної війни”, – повідомило джерело.

Співрозмовник видання додав, що північнокорейці вперше побачили різні види БпЛА лише останніми тижнями, у межах підготовки на російських полігонах.

В Україні вважають, що РФ використає солдатів КНДР як “гарматне м’ясо”.

“Вони раніше брали участь у позиційній війні? Я сумніваюсь”, – сказало інше джерело з української розвідки.

Та на думку Скотта Бостона, старшого аналітика з питань оборони Rand Corporation, якщо північнокорейців дійсно використають як “м’ясо”, то навряд чи Пхеньян продовжить допомагати Росії живою силою.

“Ви не використовуєте якісне залізо, щоб зробити цвях. Ви не відправляєте своїх кращих, якщо їх просто згодують”, – сказав він.

Ян Ук, експерт з питань оборони в Інституті політичних досліджень Асан у Сеулі також сумнівається, що північнокорейців “пустять у розхід”, адже для спільних наступальних операцій з росіянами потрібна і спільна координація.

“Північнокорейці не розмовляють російською відтак у двох армій буде зовсім різна стратегічна культура. Тому координувати дії з ними, використовуючи як “одноразові війська”, було б дуже ризиковано і важко”, – вважає він.

Ук додав, що на місці росіян використав би солдатів з КНДР для оборонних операцій, тому що на їхню підготовку піде менше часу.

Один з українських посадовців зауважив, що у випадку використання північнокорейців для штурмів, вони почнуть потрапляти у полон і це зруйнує заяви Москви та Пхеньяна, які участь військ КНДР у російсько-українській.

Го Мьон-Хун, старший науковий співробітник державного Інституту стратегії нацбезпеки Південної Кореї вважає, що солдати КНДР навряд чи будуть “суперсолдатами” на полі бою, порівнюючи їх з американськими чи британськими військовими.

“Але вони молоді, виносливі, у гарній фізичній формі та набагато кращі, ніж полки, які складаються з колишніх російських засуджених середнього віку”, – зауважив він.

Рю Сон Хен, північнокореєць, який 10 років служив у Корейській народній армії, але зміг втекти з КНДР, зауважив, що навряд чи його земляки погано почуватимуться у Росії, адже сама Північна Корея є для них в’язницею.

“Вони можуть не знати чинної ситуації між Росією та Україною, але вони знають, що повинні битись за національні інтереси своєї країни. Після обов’язкової десятирічної військової служби вони навчені виконувати накази не задумуючись”, – розповів він.

Щобільше, солдати, які якось відзначаться на полі бою, матимуть змогу покращити становище своїх сімей у КНДР, що дасть їм більшу мотивацію воювати.

“У бідних родин з’явиться надія на те, що коли їхній син повернеться з війни, їх статус може змінитись”, – зауважив Рю.

Деякі аналітики припускають, що КНДР може відправити на допомогу Росії десятки тисяч своїх солдатів, оскільки чисельність її армії понад 1,3 млн осіб.

Та експерт з КНДР в Університеті Кукмін у Сеулі Андрій Ланьков вважає, що Кім Чен Ин не готовий відправити багатьох військових за кордон через побоювання, що вони втечуть або ж повернуться додому підтримуючи іноземний влив та ідеї.

Відтак, на його думку, Північна Корея відправить на допомогу Росії кілька десятків тисяч військових.

“Чим більше (солдатів) вони надсилають, тим більше проблем можуть отримати і це обмежить їхню участь у війні”, – сказав експерт.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.