Planet Labs припинила публікацію супутникових знімків війни в Ірані на запит США

Джерело: The Times of Israel

Компанія Planet Labs, що займається супутниковою зйомкою, оголосила про припинення публікації зображень Ірану та зони конфлікту на Близькому Сході на невизначений термін. Рішення ухвалили після звернення уряду США.

Про це компанія повідомила клієнтів електронною поштою. У листі зазначається, що влада США звернулася до всіх постачальників супутникових знімків із проханням безстроково обмежити доступ до зображень регіону бойових дій.

Нове рішення розширює попереднє обмеження, запроваджене минулого місяця. Тоді Planet Labs встановила 14-денну затримку на публікацію знімків Близького Сходу. У компанії пояснювали, що це потрібно, аби запобігти використанню таких даних противниками для атак на США та їхніх союзників.

Тепер Planet Labs не публікуватиме зображення, починаючи з 9 березня. У компанії очікують, що ця політика діятиме до завершення конфлікту.

Війна почалася 28 лютого після ударів США та Ізраїлю по Ірану. Згодом протистояння поширилося на інші країни регіону: Тегеран відповів атаками по Ізраїлю та американських базах у країнах Перської затоки, зокрема в Саудівській Аравії, Кувейті та Бахрейні.

Супутникові технології активно використовують у військових цілях – для визначення цілей, наведення зброї, відстеження ракет і забезпечення зв’язку. Водночас вони мають і цивільне застосування: супутникові знімки використовують журналісти та науковці для дослідження важкодоступних територій.

Деякі фахівці вважають, що Іран може отримувати доступ до комерційних зображень, зокрема через країни, які є опонентами США.

У повідомленні для клієнтів Planet Labs, яка керує великою мережею супутників спостереження Землі та продає оновлювані знімки урядам, бізнесу і медіа, зазначила, що переходить до “керованого поширення зображень”, які не становлять загрози безпеці. За новою системою доступ до супутникових даних надаватимуть індивідуально – у випадках нагальної потреби, для критично важливих завдань або в суспільних інтересах.

“Це виняткові обставини, і ми робимо все можливе, щоб збалансувати інтереси всіх зацікавлених сторін”, – зазначили в компанії.

Інший оператор супутникових знімків – Vantor (раніше Maxar Technologies) – повідомив, що не отримував подібного запиту від уряду США. У компанії зазначили, що мають право посилювати контроль доступу під час геополітичних конфліктів і вже застосовують такі обмеження щодо частини Близького Сходу.

Йдеться, зокрема, про обмеження доступу до нових і вже наявних знімків територій, де активно діють американські військові та їхні союзники або які перебувають під ударами противника.

Власниця нового будинку у Нижній Саксонії заявила, що після виїзду орендарів з України не дорахувалася кухні, сантехніки, теплового насоса, системи теплої підлоги тощо.

Колишній президент США Джо Байден використав промову на гала-вечорі демократів, щоб атакувати Дональда Трампа напередодні проміжних виборів. Серед його головних претензій були проєкти Трампа у Вашингтоні, відносини з Путіним і політика щодо НАТО.

Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.