Платформа X втратила 75% своєї вартості після того, як її придбав Ілон Маск

Джерело: Euronews

Вартість платформи соціальних медіа X впала більш ніж на 75 відсотків порівняно з моментом, коли власник мільярдера Ілон Маск придбав її два роки тому. 

Про це стало відомо зі звіту про розкриття інформації для Fidelity’s Blue Chip Growth Fund. Станом на липень фонд мав частку в X вартістю 5,5 мільйона доларів.

Спочатку Fidelity інвестувала 19,66 мільйона доларів, коли Маск придбав компанію соціальних мереж. У звіті Fidelity зараз загальна оцінка X становить 9,4 мільярда доларів, що більш ніж на 75% менше від 44 мільярди доларів, які Маск заплатив за неї в жовтні 2022 року.

Оскільки фінансовий стан X продовжує погіршуватися, компанія вжила заходів для економії коштів, таких як перенесення свого головного офісу з Сан-Франциско (Каліфорнія) до Бастропа (Техас). 

Вартість акцій X фактично зросла приблизно на 22% відразу після оголошення Маска про придбання компанії, відомої тоді як Twitter.

Однак ціни на акції знову почали падати після кількох суперечливих рішень Маска: головним з них було рішення змінити бренд Twitter на X, змінивши назву та логотип компанії. 

Деякі експерти тоді висловили стурбованість цим рішенням, стверджуючи, що бренд Twitter занадто впізнаваний, щоб змінити його.

Також Маск повністю оновив систему перевірки платформи й змінив верифікацію на підписку. Замість того, щоб надавати лише певним користувачам синю галочку, зараз її можуть отримати всі передплатники X Premium.

9 жовтня відзначають Всесвітній день пошти. Християни сьогодні вшановують пам’ять святого апостола Якова Алфеєвого.

За даними синоптиків у середу, 9 жовтня, в Україні сухо та тепло.

Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.

Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.

Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.