Платіжна система БРІКС не замінить SWIFT – міністр фінансів ПАР
Джерело: Reuters
24 серпня міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
На завершення триденного саміту БРІКС у Йоганнесбурзі лідери блоку оголосили, що доручать своїм міністрам фінансів розглянути питання місцевих валют і платіжних інструментів, та доповісти про результати через рік.
Дедоларизація є особливим пріоритетом для Росії, економіка якої постраждала від санкцій, запроваджених Заходом через її вторгнення в Україну, і їй заборонено доступ до системи SWIFT.
Це не альтернатива SWIFT, — зазначив Годонгвана, який зустрівся зі своїми колегами на саміті. — Це платіжна система, яка сприяє поглибленню використання місцевих валют.
Створення спільної валюти БРІКС, ідея, яку, зокрема, висловив президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, не була розглянута міністрами фінансів під час зустрічей, зауважив глава відомства ПАР, додавши, що її реалізація буде “проблематичною”.
Ви повинні мати один центральний банк, — наголосив він. — Ви повинні втратити незалежність монетарної політики. Це серйозний виклик, який у нашому випадку мав би серйозні конституційні наслідки.
Довідка. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР — зустрілися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн – Аргентину, Єгипет, Іран, Ефіопію, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати.
- Президент РФ Володимир Путін використав промову на саміті лідерів БРІКС у середу, 23 серпня, щоб виправдати війну, яку почала Росія.
- У перший день саміту БРІКС у Південній Африці китайський лідер Сі Цзіньпін “несподівано” пропустив бізнес-форум цього економічного блоку.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.