Пляжі Чорного моря непридатні для відпочинку до 2026 року – глава Мінприроди РФ
Джерело: сайт Кремля
Голова Міністерства природних ресурсів і екології РФ Олександр Козлов заявив, що пляжі Чорноморського узбережжя стануть придатними для безпечного відпочинку людей лише через рік. Причиною стало забруднення продуктами нафти.
За попередньою оцінкою, потрібно відновити 280 гектарів території пляжів. Для цього буде потрібно приблизно 840 тисяч кубометрів піску.
Також буде необхідно підняти три затонулі частини танкера (або ж відкачати з них нафту). Попередні підрахунки свідчать, що це обійдеться кошторису Росії у 1,5 млрд рублів.
Зокрема, катастрофічна ситуація спостерігається на пляжах курорту Анапа.
“Розпочнемо роботу в IV кварталі (2025 – ред.) року і завершимо у травні 2026 року. Це якраз міжсезоння. До наступного сезону пляж має бути відновлений”, – зазначив Козлов.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
На борту “Волгонефть-212” перебували 13 членів екіпажу, а судно перевозило близько 4300 тонн мазуту. Після пошкодження чотири тисячі тонн палива, вирогідно, витекло у море, утворивши чорну пляму значних розмірів.
- Міжнародна екологічна організація Greenpeace попереджає про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.