По Куп’янському і Бахмутському напрямку росіяни створили ешелоновану систему РЕБ — Залужний

Джерело: The Economist

На Лимано-Куп’янському та Бахмутському напрямку російські військові створили ешелоновану систему радіоелектронної боротьби (РЕБ). Ворог постійно змінює елементи її розташування, розповів головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

За його словами, РФ налагодила серійне виробництво так званої “окопної радіоелектронної боротьби”, зокрема системи тактичного рівня, як “Сілок”, “Пітон”, “Гарпун”, “Піроєд”, “Стриж”, “Лісочок”.

Хоча росіяни з початку повномасштабної війни втратили велику кількість цієї техніки — ворог “продовжує зберегти значну перевагу в радіоелектронній боротьбі”.

“По Куп’янській та Бахмутській осях противник фактично створив ешелоновану систему радіоелектронної боротьби, елементи якої постійно змінюють своє місце розташування”, — зазначив генерал.

З української сторони до 2022 року добре зарекомендували себе у боях такі сучасні засоби радіоелектронної боротьби з БПЛА типу “Буковель-АД”, “Анклав”, “Хмара”, “Нота”.

“Але, попри це, на початок війни близько 65% типів станцій перешкод у частинах (підрозділах) Збройних сил України було виготовлено колишнім Радянським Союзом, а нових було лише 25%”, — підкреслив Залужний.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня.  Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень. 

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.

Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.