Поблизу Ірпеня знайшли братську могилу часів Другої світової війни (Фото)

Джерело: Ірпінська міська рада.

У селі Романівка, що поблизу Ірпеня, знайшли братську могилу часів Другої світової війни.

У міськраді зазначили, що пам’ятку історії місцевого значення – “Братську могилу воїнів радянської армії, які загинули за визволення с. Романівка від німецько-фашистських загарбників у 1943 році” перенесено на Ірпінське кладовище, а останки воїнів з братської могили буде перепоховано.

Це рішення пов’язано з будівництвом нового Романівського мосту, який підірвали під час повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Зображення: facebook/Ірпінська міська рада

“На місці уже працюють фахівці, тому знайдені останки наших воїнів будуть належним чином ексгумовані та перепоховані на спеціальному місці Ірпінського кладовища. Важливо зберегти пам’ять про страшні події минулого і сьогодення”, – повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Зауважимо, що на території пам’ятки знаходиться не одне поховання, як вважалося до цього часу.

За словами керівника Спеціалізованого підприємства “Пам’ять і слава” Родіона Гамзаєва, перше поховання налічує орієнтовно близько шести осіб, ймовірно, воно було “підхоронено” уже після встановлення пам’ятника радянським воїнам.

“Також є контури іншого поховання, яка кількість осіб у цьому місці – поки не відомо, бо треба рухатися далі. Але для подальшої дослідницької роботи нам необхідно належним чином зафіксувати виявлені останки та отримати Дозвіл на ексгумацію та перепоховання від Державної Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій”, – розповів Родіон Гамзаєв.

Зараз фахівцями готується пакет документів для отримання відповідного дозволу для продовження роботи вже з ексгумації та надалі перепоховання на Ірпінському кладовищі.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Сенатор США Рон Вайден заявив, що уряди стежать за користувачами смартфонів за допомогою push-сповіщень їхніх програм.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.