Побиття ветерана у Смілі: підозрюваному обрали запобіжний захід

Джерело: Офіс Генпрокурора

За клопотанням прокурора підозрюваному у побитті військовослужбовця у м. Сміла обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Зауважимо, раніше поліціянти затримали 28-річного підозрюваного у побитті ветерана у Смілі. Порушено кримінальне провадження за чотирма статтями.

Чоловік переховувався в готелі в Черкаській області. За місцем його проживання в ході обшуку виявили та вилучили наркотичний засіб та зброю.

Поліція проводить розслідування кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 296 ККУ (Хуліганство, вчинене групою осіб), ч. 4 ст. 189 КМУ (Вимагання), за якими фігуранту 10 вересня було повідомлено про підозру в процесуальному порядку та за фактом незаконного зберігання зброї та наркотиків (за ч. 1 ст. 263 та ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України).

Що передувало?

Військовий зі Сміли Анатолій Гончаренко у соцмережі опублікував допис про розшук автівки на іноземних номерах. Як зазначив Гончаренко, водій автівки спричинив аварійну ситуацію з його батьками і мав з ними конфлікт через це.

Власником авто виявився місцевий кримінальний авторитет Вадим Долотенко. Він розшукав Гончаренка, побив його і змусив просити вибачення на камеру.

Резонанс викликало те, що місцеві поліціянти одразу не зреагували на інцидент. Справу розпочали лише після  обурення громадськості.

В Міністерстві внутрішніх справ України прокоментували інцидент. Клименко назвав ситуацію “ганебною” наголосивши, що ніхто і ніколи не має права принижувати ветеранів.

Все, що відбулось, отримає належну і жорстку реакцію правоохоронців. Вже розпочато кримінальне провадження. Всі факти будуть встановлені, – повідомив міністр.

Клименко додав, що вже отримав від глави Нацполіції дані про перші результати та початок службової перевірки щодо дії місцевих правоохоронців.

Щодня Україна протистоїть жорстокому ворогу завдяки хоробрості наших Сил оборони та безпеки, всіх наших воїнів. І кожен з воїнів, всі наші люди заслуговують на повагу та верховенство права. Так і має бути, – резюмував міністр.

  • Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.

З тимчасово окупованих територій Херсонської області вдалося повернути 10 дітей протягом минулого тижня, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба. Серед них сім хлопчиків і три дівчинки, віком від 3 до 16 років.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов заперечив інформацію про наявність й нього російського громадянства, котру раніше оприлюднив український активіст Сергій Стерненко. Мер заявив, що ці звинувачення не є новими і вже давно “спростовані” відповідними правоохоронними органами.

На фронті загинув командир загону розвідки спеціального призначення на позивний “Незнайка”. Він був представником маріупольського фанатського руху.

Британська акторка Кейт Вінслет заявила, що це не сміливо, коли акторки демонструють своє тіло або не носять макіяж на камеру, це просто їхнє завдання зображати справжніх жінок. У межах промо-кампанії фільму “Лі” лауреатка премії “Оскар” дала інтерв’ю журналу Time та згадала у цьому контексті про Україну.

17 вересня на засіданні комітету Верховної Ради правка, яка дозволяла б воєнним кореспондентам з акредитацією ЗСУ вільно переміщатися під час комендантської години, була відхилена.