Побиття ветерана у Смілі: підозрюваному обрали запобіжний захід

Джерело: Офіс Генпрокурора

За клопотанням прокурора підозрюваному у побитті військовослужбовця у м. Сміла обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Зауважимо, раніше поліціянти затримали 28-річного підозрюваного у побитті ветерана у Смілі. Порушено кримінальне провадження за чотирма статтями.

Чоловік переховувався в готелі в Черкаській області. За місцем його проживання в ході обшуку виявили та вилучили наркотичний засіб та зброю.

Поліція проводить розслідування кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 296 ККУ (Хуліганство, вчинене групою осіб), ч. 4 ст. 189 КМУ (Вимагання), за якими фігуранту 10 вересня було повідомлено про підозру в процесуальному порядку та за фактом незаконного зберігання зброї та наркотиків (за ч. 1 ст. 263 та ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України).

Що передувало?

Військовий зі Сміли Анатолій Гончаренко у соцмережі опублікував допис про розшук автівки на іноземних номерах. Як зазначив Гончаренко, водій автівки спричинив аварійну ситуацію з його батьками і мав з ними конфлікт через це.

Власником авто виявився місцевий кримінальний авторитет Вадим Долотенко. Він розшукав Гончаренка, побив його і змусив просити вибачення на камеру.

Резонанс викликало те, що місцеві поліціянти одразу не зреагували на інцидент. Справу розпочали лише після  обурення громадськості.

В Міністерстві внутрішніх справ України прокоментували інцидент. Клименко назвав ситуацію “ганебною” наголосивши, що ніхто і ніколи не має права принижувати ветеранів.

Все, що відбулось, отримає належну і жорстку реакцію правоохоронців. Вже розпочато кримінальне провадження. Всі факти будуть встановлені, – повідомив міністр.

Клименко додав, що вже отримав від глави Нацполіції дані про перші результати та початок службової перевірки щодо дії місцевих правоохоронців.

Щодня Україна протистоїть жорстокому ворогу завдяки хоробрості наших Сил оборони та безпеки, всіх наших воїнів. І кожен з воїнів, всі наші люди заслуговують на повагу та верховенство права. Так і має бути, – резюмував міністр.

  • Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.