Податкова відстежує продажі через Instagram і Facebook

Джерело: пресслужба ДПС

Державна податкова служба моніторить соціальні мережі Facebook та Instagram, а також інші інтернет-майданчики з метою відстеження громадян і бізнесів, які порушують податкове законодавство. Зокрема, здійснюють продажі або надають послуги без реєстрації підприємницької діяльності та не сплачують податки, або сплачують їх не повною мірою.

Як йдеться на сайті ДПС, державна реєстрація суб’єктів господарювання є обов’язковою умовою здійснення усіх видів підприємницької діяльності.

“ДПС постійно отримує інформацію про факти здійснення системної господарської діяльності без державної реєстрації”, – наголосили у податковій.

Водночас Державна податкова служба отримує інформацію про бізнеси, які, відповідно до їхніх сторінок у соцмережах, здійснюють продажі, але проводять розрахунки неофіційно – через банківські картки фізичних осіб, що заборонено законодавством.

“Всі випадки досліджуються та перевіряються працівниками податкових органів, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі податкові перевірки”, – йдеться у повідомленні.

За даними ДПС, у вересні податківці виявили 9 систематичних порушень, більшість з яких стосувалася неофіційної торгівлі без реєстрації підприємницької діяльності та продажу фальсифікованих підакцизних товарів.

  • Державна податкова служба запустила застосунок “Моя податкова”. У ньому громадяни можуть скористатися електронними сервісами і сплачувати податки.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.