Події в Дагестані засвідчують вразливість Росії на тлі війни проти України – The Guardian

Джерело: журналіст The Guardian Ендрю Рот

Нещодавні події в Дагестані, у результаті яких загинули щонайменше 19 осіб, засвідчили зростаючі труднощі Росії в боротьбі з хвилею ісламістського терору всередині країни, оскільки її сили безпеки беруть участь у війні проти України.

Напади, здійснені озброєними особами у столиці Дагестану Махачкалі та у приморському місті Дербент, здається, застали дагестанську владу зненацька. Серед загиблих було щонайменше 15 поліціянтів. Також нападники спалили синагогу та підпалили церкву. Ці події, зазначає журналіст видання, можуть призвести до хвилі міжетнічного насильства всередині РФ.

Переважно мусульманський регіон на Північному Кавказі є одним із найбільш неспокійних у країні, і зростаючі соціальні заворушення та насильство там можуть свідчити про те, що Кремль акцентується на повномасштабній війні.

Події 23 червня нагадали терористичні атаки, які відбувалися у місті в 2000-х роках. Поки що жодна група не взяла на себе відповідальність, проте, аналітики припускають, що вони можуть бути пов’язані з північнокавказьким відділенням “Ісламської держави” Wilayat Kavkaz.

Російські офіційні особи швидко спробували зобразити атаки як “провокацію” зовнішніх сил, таких як США та НАТО, попри численні докази тероризму всередині Росії, що бере свій початок від руйнівних війн 1990-х років на Північному Кавказі.

Нагадаємо, 23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, північнокавказьке відділення Ісламської держави (ІД) Wilayat Kavkaz могло здійснити атаки на церкву, синагоги та правоохоронні структури в Дагестані.

  • Загроза бойовиків з “Ісламської держави”, проти якої раніше воювала армія США, нікуди не зникла. ЗМІ пишуть, що прихід Дональда Трампа до влади може лише загострити ситуацію.
  • Фахівці ISW вважають, що заяви російської влади про нібито причетність України до атаки на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї загрожують громадянам РФ.
  • ФСБ Росії повідомила в п’ятницю, 3 травня, що її офіцери вбили чоловіка, якого нібито завербувала Україна, й він планував напад із вибухівкою на паливний термінал в Ленінградській області РФ.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.

Станом на 16:00 в суботу, 28 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 66 атак. Основні зусилля окупанти і далі прикладають на Покровському напрямку, де провели третину від усіх атак на території України. Окрім того, окупанти активно діють на Лиманському, Курахівському та Времівському напрямках.