Події в Дагестані засвідчують вразливість Росії на тлі війни проти України – The Guardian

Джерело: журналіст The Guardian Ендрю Рот

Нещодавні події в Дагестані, у результаті яких загинули щонайменше 19 осіб, засвідчили зростаючі труднощі Росії в боротьбі з хвилею ісламістського терору всередині країни, оскільки її сили безпеки беруть участь у війні проти України.

Напади, здійснені озброєними особами у столиці Дагестану Махачкалі та у приморському місті Дербент, здається, застали дагестанську владу зненацька. Серед загиблих було щонайменше 15 поліціянтів. Також нападники спалили синагогу та підпалили церкву. Ці події, зазначає журналіст видання, можуть призвести до хвилі міжетнічного насильства всередині РФ.

Переважно мусульманський регіон на Північному Кавказі є одним із найбільш неспокійних у країні, і зростаючі соціальні заворушення та насильство там можуть свідчити про те, що Кремль акцентується на повномасштабній війні.

Події 23 червня нагадали терористичні атаки, які відбувалися у місті в 2000-х роках. Поки що жодна група не взяла на себе відповідальність, проте, аналітики припускають, що вони можуть бути пов’язані з північнокавказьким відділенням “Ісламської держави” Wilayat Kavkaz.

Російські офіційні особи швидко спробували зобразити атаки як “провокацію” зовнішніх сил, таких як США та НАТО, попри численні докази тероризму всередині Росії, що бере свій початок від руйнівних війн 1990-х років на Північному Кавказі.

Нагадаємо, 23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, північнокавказьке відділення Ісламської держави (ІД) Wilayat Kavkaz могло здійснити атаки на церкву, синагоги та правоохоронні структури в Дагестані.

  • Загроза бойовиків з “Ісламської держави”, проти якої раніше воювала армія США, нікуди не зникла. ЗМІ пишуть, що прихід Дональда Трампа до влади може лише загострити ситуацію.
  • Фахівці ISW вважають, що заяви російської влади про нібито причетність України до атаки на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї загрожують громадянам РФ.
  • ФСБ Росії повідомила в п’ятницю, 3 травня, що її офіцери вбили чоловіка, якого нібито завербувала Україна, й він планував напад із вибухівкою на паливний термінал в Ленінградській області РФ.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.