Подружжя з Франції хоче повернути собі африканську маску, «помилково продану задешево»

Джерело: Le Monde

Власники унікальної африканської маски, яку вони продали антиквару за 150 євро, а той згодом отримав за неї на аукціоні 4,2 мільйона євро, прагнуть скасувати цю угоду. Адвокат керується прецедентним правом та “помилковим” уявленням його клієнтів про ціну.

Як розповіли у виданні, під час звільнення свого будинку у 2021 році французьке подружжя вирішило продати кілька речей. Зокрема й африканську маску, за яку вони отримали 150 євро. Через пів року вони встановили, що той самий предмет насправді є надзвичайно рідкісною маскою Фанга, і на аукціоні в Монпельє за нього вторгували 4,2 мільйона євро.

Відтак подружжя заявило, що антиквар їх ошукав, тому подало скаргу. За їх словами, спеціаліст ніколи не виставляв цей предмет у своїй крамниці. Він повернувся, щоб розпитати про його походження, адже предмет був привезений з Габону дідом чоловіка, колоніальним губернатором в Африці на початку 20-го століття.

Посилаючись на прецедентне право, згідно з яким “помилка” продавця робить договір недійсним, якщо вона стосується суті предмета договору, адвокат позивачів сподівається домогтися анулювання угоди, оскільки його клієнти “помилково” вважали, що маска нічого не вартує.

В очікуванні судового рішення, а розгляд справи може зайняти до п’ятнадцяти років, адвокату вже вдалося добитися арешту коштів, отриманих від перепродажу. Понад 3 мільйони євро на рахунку антиквара заморожено окремою ухвалою суду.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).