Поглиблення співпраці України та США в атомній галузі сприятиме витісненню РФ – Галущенко
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що поглиблення українсько-американського партнерства в атомній галузі сприятиме витісненню Росії зі світових ринків.
“Україна зацікавлена в розвитку і поглибленні співпраці з американськими партнерами для витіснення Росії зі світових ринків ядерних технологій та урану”, – наголосив Герман Галущенко під час віртуального публічного заходу “Розбудова ядерної енергетичної незалежності США: зв’язок з Росією”, організованого Атлантичною радою (Atlantic Council).
Очільник Міненерго зазначив, що Росія продовжує посідати вагоме місце на світових ринках ядерних технологій та урану, попри те, що своїми терористичними діями в Україні й захопленням ядерних об’єктів порушила сім базових принципів ядерної та радіаційної безпеки і наражає світ на ядерну катастрофу.
“Це неприпустимо. Ситуація на окупованій росіянами найбільшій у Європі Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем. І питання інциденту – це тільки питання часу… Тому ми наполягаємо на застосуванні санкцій щодо “Росатому” та усуненні Росії зі світових ринків”, – зазначив міністр.
Герман Галущенко переконаний, що українсько-американська співпраця в атомній галузі може значно прискорити відповідні процеси та додав, що сторони мають конкретні результати успішного співробітництва.
Зокрема, американська Westinghouse спільно з фахівцями “Енергоатома” виготовили новий вид ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440, що зруйнувало російську монополію і дозволило європейським країнам, які раніше купували тільки російське ядерне паливо, обрати альтернативного виробника.
Також ведеться спільна робота з Westinghouse над будівництвом в Україні двох нових атомних блоків типу AP-1000, які у майбутньому можуть бути побудовані і в інших європейських країнах.
Також Герман Галущенко розповів про успішну співпрацю української сторони ще з однією американською компанією – Holtec, зокрема над реалізацією проєкту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
“Я вважаю, що зараз саме час для збільшення впливу Сполучених Штатів у атомній галузі в Європі. Це момент, коли можна замінити російські ядерні технології в Європі”, – переконаний міністр.
Очільник Міненерго також наголосив на необхідності координації зусиль для витіснення Росії зі світових ринків урану. Він підкреслив, що Україна вже має домовленості з компаніями Великої Британії та Канади, які дозволять послабити позиції країни-агресорки і на цьому ринку.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна працює над нарощуванням виробництва урану, що стане кроком на шляху до витіснення Росії зі світових ринків у цій галузі.
- Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.
- Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі в середу, 7 лютого, прибув на Запорізьку АЕС.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.