Польща хоче, аби Україна відкликала позов до СОТ через заборону імпорту зерна
Джерело: Мінагрополітики
У Польщі вимагають, аби Україна відкликала позов до Світової організації торгівлі через заборону імпорту агропродукції.
Міністр агрополітики України Микола Сольський обговорив ситуацію з міністром сільського господарства Польщі Робертом Телусом. Очільники міністерств порушили питання плану дій України стосовно експорту аграрної продукції в Польщу.
Серед питань вони обговорили процедуру видачі ліцензій агропідприємцям від українського уряду.
“Польський міністр наголосив на важливості переговорів і зауважив, що уряд вивчає механізми видачі ліцензій українським експортерам. В польському уряді обговорюють це питання, зокрема, визначають, хто буде погоджувати чи не погоджувати видачу таких ліцензій”, — йдеться в повідомленні Мінагрополітики України.
- Міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний у вівторок, 26 вересня, після зустрічі з міністрами Словаччини, Угорщини та Польщі заявив, що Європейська комісія повинна перевірити “гуманітарні коридори” українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
- Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підготувала транзитні коридори, аби Україна мала можливість вивозити своє зерно. Водночас Варшава залишить в силі рішення щодо заборони експорту.
Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.
Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.
В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.
Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.
Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва Канади.