Польща перекидає війська до східного кордону через побоювання щодо найманців «Вагнер»
Джерело: Reuters
8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
Рішення президента Росії Володимира Путіна запропонувати найманцям групи “Вагнер” Євгена Пригожина передислокуватися до Білорусі викликало побоювання серед східних членів НАТО, що їх присутність спричинить ще більшу нестабільність у регіоні.
Понад 1000 армійців і майже 200 одиниць техніки з 12-ї та 17-ї механізованих бригад починають рух на схід країни, – зазначив Блащак у Twitter. – Це демонстрація нашої готовності реагувати на спроби дестабілізації біля кордону нашої країни.
Раніше у Польщі заявили, що направлять 500 поліціянтів для зміцнення безпеки на кордоні з Білоруссю.
У Польщі за минулі тижні зросла кількість мігрантів, які намагаються перетнути білоруський кордон. За даними прикордонної служби, 7 липня незаконно спробували перетнути понад 200 осіб, зокрема громадяни Марокко, Індії та Ефіопії.
Польща звинуватила Білорусь у штучному створенні мігрантської кризи на кордоні з 2021 року, переправляючи літаками групи осіб з Близького Сходу та Африки до польського кордону.
Зауважимо, у Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
Раніше Латвія і Литва закликали Північноатлантичний Альянс укріпити східні кордони, зважаючи на переміщення бойовиків ПВК “Вагнер” у Білорусь.
- Після спроби власника ПВК “Вагнер” здійснити державний переворот прикордонна служба Південно-Східної Фінляндії уважніше стежить за ситуацією на кордоні з Росією.
- У Литві на кордоні посилили перевірки осіб, які в’їжджають з території Республіки Білорусь та Російської Федерації.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Володимир Путін “голий”, і короткочасний заколот під керівництвом глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина показує серйозні загрози його режиму.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у п’ятницю, 30 червня, після саміту ЄС заявив, що Польща хотіла б приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО у зв’язку з тим, що РФ розмістила тактичну ядерну зброю на території Білорусі.
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.