Польща перекидає війська до східного кордону через побоювання щодо найманців «Вагнер»
Джерело: Reuters
8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
Рішення президента Росії Володимира Путіна запропонувати найманцям групи “Вагнер” Євгена Пригожина передислокуватися до Білорусі викликало побоювання серед східних членів НАТО, що їх присутність спричинить ще більшу нестабільність у регіоні.
Понад 1000 армійців і майже 200 одиниць техніки з 12-ї та 17-ї механізованих бригад починають рух на схід країни, – зазначив Блащак у Twitter. – Це демонстрація нашої готовності реагувати на спроби дестабілізації біля кордону нашої країни.
Раніше у Польщі заявили, що направлять 500 поліціянтів для зміцнення безпеки на кордоні з Білоруссю.
У Польщі за минулі тижні зросла кількість мігрантів, які намагаються перетнути білоруський кордон. За даними прикордонної служби, 7 липня незаконно спробували перетнути понад 200 осіб, зокрема громадяни Марокко, Індії та Ефіопії.
Польща звинуватила Білорусь у штучному створенні мігрантської кризи на кордоні з 2021 року, переправляючи літаками групи осіб з Близького Сходу та Африки до польського кордону.
Зауважимо, у Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
Раніше Латвія і Литва закликали Північноатлантичний Альянс укріпити східні кордони, зважаючи на переміщення бойовиків ПВК “Вагнер” у Білорусь.
- Після спроби власника ПВК “Вагнер” здійснити державний переворот прикордонна служба Південно-Східної Фінляндії уважніше стежить за ситуацією на кордоні з Росією.
- У Литві на кордоні посилили перевірки осіб, які в’їжджають з території Республіки Білорусь та Російської Федерації.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Володимир Путін “голий”, і короткочасний заколот під керівництвом глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина показує серйозні загрози його режиму.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у п’ятницю, 30 червня, після саміту ЄС заявив, що Польща хотіла б приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО у зв’язку з тим, що РФ розмістила тактичну ядерну зброю на території Білорусі.
Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вступ України до Європейського Союзу залежить від позиції угорської сторони. Також політик заявив, що Україна ніколи не приєднається до НАТО.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що збереже свою посаду за підсумками позачергових виборів до Бундестагу, запланованих на 23 лютого.
22 лютого, у Київському Палаці спорту, у рамках Національного спортивного фестивалю Sport Unity Ukraine, відбулися змагання з адаптивного спорту, де ветерани та спортсмени з інвалідністю продемонстрували силу волі та свої навички.
Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США володітимуть повним фінансовим інтересом, тоді як Україна здійснюватиме фінансування фонду.