Польща пригрозила закрити всі консульства Росії на своїй території
Джерело: The Guardian
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава може повністю припинити діяльність консульських установ РФ в країні. Це рішення залежить від дій Росії, зокрема продовження підозрюваних диверсій у Європі.
“Я закрив консульство в Познані. Якщо вони не зупиняться (вчиняти диверсії у Європі, – ред.), ми закриємо решту”, – наголосив міністр під час пресконференції.
Раніше Польща вже обмежувала дипломатичну присутність Росії на своїй території на тлі напружених відносин, пов’язаних із війною в Україні та інцидентами в Європі. Наприклад, це стосувалося пересування російських дипломатів країною. На території Польщі на сьогодні функціонує кілька консульських установ Росії, зокрема у Варшаві, Гданську, Кракові та інших містах.
Зазначимо, що за день до цієї заяви поширили інформацію про те, що пошкоджено підводний кабель зв’язку, що пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Фінляндія та Німеччина вже спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.