Польща та країни Балтії обговорюють вихід з угоди про протипіхотні міни через загрози РФ
Джерело: Еспресо з посиланням на Politico
У вівторок, 18 березня, міністри оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви запропонували своїм країнам вийти з міжнародної угоди про заборону протипіхотних мін, відомої як Оттавський договір.
У спільній заяві, оприлюдненій у вівторок, вони вказали, що військові загрози для країн НАТО, які мають спільний кордон з Росією та Білоруссю, “суттєво зросли”.
“Ми вважаємо, що в нинішніх умовах безпеки надзвичайно важливо забезпечити нашим збройним силам гнучкість і свободу вибору для потенційного використання нових систем озброєнь і рішень для посилення оборони вразливого східного флангу Альянсу”, – йдеться в заяві.
За словами керівників оборонних відомств Польщі та країн Балтії, тиск на Оттавський договір, укладений у 1997 році, зростає через війну Росії проти України, і прифронтові держави активно посилюють свої кордони.
Сьогоднішня рекомендація збільшує ймовірність виходу з договору.
“Рішення щодо Оттавської конвенції повинні прийматися на основі солідарності та координації в регіоні. Водночас, наразі ми не плануємо розробляти, накопичувати або використовувати раніше заборонені протипіхотні міни”, – сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хакканен повідомив, що Гельсінкі також розглядає варіант виходу з договору, проте не підписала сьогоднішню заяву.
- Президент Польщі Анджей Дуда закликав Сполучені Штати розглянути варіант розміщення ядерної зброї на території Польщі з метою стримування російської агресії.
- Латвія продовжує нарощувати озброєння на тлі війни РФ проти України. Міністерство оборони країни підписало контракт із компанією General Dynamics на закупівлю 42 бойових машин піхоти типу Ascod вартістю 373 млн євро.
З початку 2025 року українці ввезли з-за кордону 30,8 тис. вживаних легкових автомобілів віком до п’яти років.
В Індії чоловік створив за допомогою штучного інтелекту аватара своєї колишньої і заробляв на контенті для дорослих з цим клоном.
Російська Федерація заявила, що не реагуватиме на скарги стосовно створення перешкод сигналам європейським супутників, котрі допомагають ЗСУ
Науковці Обсерваторії сонячної динаміки NASA зафіксували вибух на Сонці, який відбувся 15 липня, і спричинив викид гарячої плазми в космос.
Правоохоронці викрили схованку з 24 приладами нічного бачення, котрі заступник командира військової частини на Дніпропетровщині списав як втрачені у бою.