Польща відкликала свого посла з Угорщини

Джерело: PolskieRadio

Міністерство закордонних справ відкликало посла Польщі в Угорщині. Глава польської місії в Будапешті Себастіан Кенцєк завершив місію 15 липня.

Речник МЗС у Варшаві Павел Вронський зауважив, що рішення передусім спричинене ротацією на посадах послів дипломатичних місій.

Однак, пана посла викликали до Польщі на безстрокові консультації внаслідок неприязного стосовно польської держави рішення, яким було надання політичного притулку заступникові міністра Марцінові Романовському, обвинуваченому у кримінальних злочинах на території Польщі, – уточнив Вронський.

Польщу в Угорщині наразі представляє дипломат у ранзі повіреного у справах.

Своєю чергою, держсекретар угорського відомства Левенте Мадяр заявив, що Польща “остаточно відкликала свого посла в Угорщині, офіційно знижуючи рівень двосторонніх дипломатичних відносин”.

Політик партії “Право і справедливість” Марцін Романовський, котрому висунуто кільканадцять звинувачень у розслідуванні стосовно порушень у Фонді юстиції, зокрема мовиться про участь в організованому злочинному угрупованні та привласненні понад 107 мільйонів злотих, утік до Угорщини, де отримав політичний притулок.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.