Польща вводить буферну зону на кордоні з Білоруссю
Джерело: пресслужба Міністерства внутрішніх справ Польщі
Вже 13 червня влада Польщі вводить буферну зону на кордоні з Білоруссю. Міністр внутрішніх справ підписав відповідне розпорядження про введення тимчасової заборони на перебування на певній ділянці прикордонної смуги, що прилягає до державного кордону з Республікою Білорусь.
Постанова набуде чинності у четвер, 13 червня цього року.
Обмеження діятимуть 90 днів. Глибина буферної зони становитиме від 200 метрів до 2 км. Обмеження не поширюються на населені пункти та туристичні маршрути. Зона охоплюватиме кордон завдовжки 60 км.
Наприкінці травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував створення буферної зони. За його словами, Варшава витратить 2,3 млрд євро на зміцнення безпеки вздовж східного кордону з Росією та Білоруссю.
Читайте також: РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії
Раніше глава уряду Дональд Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.
Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”. Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.
Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.
У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.
У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.
У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.
Довідка. Буферна зона — район, який має на меті збереження двох або більше інших районів (часто, але не обов’язково, держав), на відстані один від одного, з тієї чи іншої причини. Основними типами буферних зон є демілітаризовані зони, деякі обмежувальні зони і зелені пояси.
Буферні зони можуть бути створені для запобігання насильству, захисту довкілля, захисту житлових та комерційних зон від промислових аварій або стихійних лих, запобігання ув’язнених від намірів врятуватися і швидкого захоплення заручників або втечі, або, можливо, інших причин.
Буферні зони часто реалізуються у вигляді великих нежилих регіонів (за аналогією з природними заповідниками, але без туризму), які самі по собі є досить унікальними в багатьох частинах світу.
Це нейтральна територія, буферна зона з обох сторін, яка слугує для того, щоб уникнути конфліктів та розбіжностей між двома кордонами. Ця прикордонна смуга має особливі дозволи, вимоги та обмеження на в’їзд і пересування.
- 22 травня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш поінформував, що Варшава планує збільшити кількість військовослужбовців, аби підсилити кордон з Білоруссю.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.
- Влада Польщі стверджує, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.
- Службовці польської військової поліції долучаться до патрулювання кордону країни з Білоруссю. За повідомленнями ЗМІ, військові поліцейські Польщі будуть співпрацювати з солдатами, які вже здійснюють службу на польсько-білоруському кордоні.
У російському місті Чита, центр Забайкальського краю, відкрили дерев’яний туалет, на який жителі бараків чекали майже два роки.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
Науковці Шанхайського університету Фудань дійшли висновку, що автомобільні навігатори з “сексуальними” жіночими голосами погано впливають на чоловіків-водіїв, провокуючи їх порушувати правила дорожнього руху.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
Туреччина готова запропонувати військову підготовку новій адміністрації Сирії, якщо вона звернеться з такою пропозицією. Про це заявив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер, коментуючи зміни, що відбулися після повалення режиму Башара Асада.