РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії

Джерело: The Guardian

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Росія прагне використати масову міграцію як зброю проти Європи, яка підтримує Україну.

“Наші вороги знають що міграція – це наша вразливість. Мета полягає у тому, щоб зробити життя в Україні дійсно неможливим, щоб був міграційний тиск до Європи. І це те, що вони роблять”, – сказала вона.

Каллас нагадала, що раніше Росія вже створювала міграційний тиск на ЄС, привозячи до європейських кордонів біженців з Сирії та Африки.

“Я думаю, ми повинні зрозуміти, що Росія використовує міграцію як зброю. Вони виштовхують мігрантів через кордон та створюють проблеми європейцям, тому використовують це як зброю, оскільки враховуючи права людини, ви повинні прийняти цих осіб”, – сказала Каллас наголосивши, що це грає на руку ультраправим.

З такою заявою глава естонського уряду виступила після того, як експрезидент Естонії Тоомас Ільвес сказав, що у випадку окупації України Росією, близько 30 млн українців спробують втекти.

“Це загроза, з якою ми зіштовхуємось через нашу бездіяльність”, – сказав він нагадавши, що у 2015 році Європа зазнала “повного краху”, зіткнувшись з 2 млн біженцями з Близького Сходу.

Каллас також визнала, що Україна опинилась зараз у важкій ситуації, а Європа так і не виконала свої обіцянки щодо озброєння.

На її думку, це модна було б виправити, якби за координацію постачання озброєння відповідало НАТО.

“Проблема у тому, що наші обіцянки не рятують життя”, – зауважила Каллас.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.