Польща закуповуватиме в США системи розвідки повітряного простору для безпеки кордону

Джерело: Reuters

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що країна підписала угоду з США про постачання системи розвідки повітряного простору для спостереження за північно-східними кордонами Польщі вартістю 960 мільйонів доларів.

“Польща буде другою країною у світі, яка використовуватиме цю систему. Угода визначає нашу безпеку, це ще один акт співпраці між Польщею та США”, — сказав він.

Відповідно до контракту, Польща отримає чотири аеростати або пришвартовані повітряні кулі, які розмістять на постах вздовж східного та північно-східного кордонів Польщі.

Контракт також передбачає відповідну матеріально-технічну та програмну підтримку. Система буде доставлена ​​і повністю запрацює до 2027 року, додав Косіняк-Каміш.

За словами голови Агентства озброєнь Польщі генерала Артура Куптеля, радари, підвішені на прив’язаних повітряних кулях, будуть стежити за небом до України, Білорусі та російського ексклава Калінінград з повітряного простору Польщі.

Вони здатні виявляти широкий спектр об’єктів, таких як ракети, літаки, безпілотники та надводні кораблі на відстані понад 300 км.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.