Польські фермери відновили протести на кордоні

Джерело: ДПСУ

Польські фермери відновили акцію протесту щодо блокування українського кордону через експорт сільськогосподарської продукції з України.

Зокрема, заблоковано рух вантажівок у пункті пропуску “Рава-Руська – Гребенне”.

На виїзд з України вантажівки зовсім не пропускають, а на вʼїзд пропускають за раніше оголошеним графіком: 12 транспортних засобів протягом 12 годин, а також на годину по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу.

Інші транспортні засоби продовжують рух у звичайному режимі.

  • Найбільших втрат через блокаду кордону польськими фермерами зазнав не український експорт, а імпорт товарів в Україну.
  • В п’ятницю, 10 травня, тисячі протестувальників пройшли маршем вулицями польської столиці Варшави, щоб продемонструвати свою опозицію екологічним нормам Європейського Союзу, які, на думку фермерів, шкодять їхньому бізнесу.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.