Польські лікарі обстежать колишнього президента Грузії Саакашвілі – Моравецький

Джерело: Reuters

12 липня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що команда польських лікарів почала обстеження колишнього президента Грузії Михеїла Саакашвілі.

У 2021 році Саакашвілі відправили до в’язниці на шість років за звинуваченням у “зловживанні владою” під час перебування на посту президента Грузії, яке, за його словами, було політично мотивованим. Його здоров’я погіршилося у в’язниці, де він неодноразово оголошував голодування та стверджував, що був отруєний.

Ми не залишаємо друзів у біді, – наголосив Моравецький. – На моє прохання команда польських лікарів… розпочала комплексне медичне обстеження експрезидента Михеїла Саакашвілі в Грузії.

Раніше Варшава пропонувала уряду Грузії лікувати Саакашвілі в Польщі. Сам колишній президент країни попросив перевести його на лікування за кордон.

Нещодавно третій грузинський президент Міхеїл Саакашвілі, який перебуває у в’язниці, показав, як виглядає під час дистанційного приєднання до судового засідання. На скріншотах видно, що він дуже схуд, і в нього випирають ребра.

Після чого президент Володимир Зеленський заявив, що саме зараз Росія руками грузинської влади вбиває громадянина України Михеїла Саакашвілі.

Довідка. Саакашвілі заарештували восени 2021 року у Тбілісі після його повернення до країни, до того експрезиденту вже ухвалили заочний вирок – 6 років позбавлення волі.

Ввечері понеділка, 8 листопада, стало відомо, що колишнього президента Грузії, голову виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі екстрено відправили у невідомому напрямку гелікоптером.

Виявилося, що політика перевезли з 12-го пенітенціарного закладу (Руставська колонія) до медичного закладу для обвинувачених і засуджених №18 в місті Глдані.

Тим часом, відповідно до висновків комісійної судово-медичної експертизи, які опублікував неурядовий центр “Емпатія”, через погіршення стану здоров’я грузинському політику не можна залишатися за ґратами. Влада Грузії заявила, що не розглядатиме висновків експертизи.

У квітні 2022 року колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла про погіршення стану здоров’я Голови виконавчого комітету Національної ради реформ при президентові України Міхеїла Саакашвілі, якого заарештовано у Грузії.

6 лютого Тбіліський міський суд ухвалив рішення, за яким колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі залишиться під вартою, тим самим не дозволивши політику пройти лікування за кордоном.

  • 10 квітня 2023 року колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який знаходиться у в’язниці, заявив про погіршення стану здоров’я та закликав міжнародну спільноту допомогти звільнити його.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висунула пропозицію звільнити колишнього грузинського лідера Міхеїла Саакашвілі з в’язниці, зважаючи на стан його здоров’я, за умови надягання йому електронного браслета.
  • 9 квітня у Тбілісі опозиційна партія “Єдиний національний рух” (ЄНР) організувала мітинг перед будівлею парламенту на підтримку колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі та євроатлантичного курсу країни.

Президент Володимир Зеленський зреагував на повідомлення про затримання українського боксера Олександра Усика в аеропорту Кракова у вівторок, 17 вересня. Запевнив, що спортсмена вже відпустили.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).