Польський міністр прокоментував повне блокування кордону з Україною фермерами

Джерело: Polsat News

Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів у зв’язку із запланованим на сьогодні повним блокуванням кордону з Україною. Він застеріг, що повне закриття кордону може призвести до зупинення експорту польських товарів до України і, відповідно, до скорочення багатьох робочих місць.

Міністр наголосив, що Польща вже встановила заборону на імпорт з України зернових культур, ріпаку, соняшнику та окремих продуктів перероблювання.

Секерський висловив бажання, щоб його міністерство розробило двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, охопивши також інші чутливі продукти, такі як цукор, птиця, яйця, фрукти, мед, яблучний сік та олії.

За його словами, “регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним з пріоритетів міністерства”.

Міністр запевнив, що його кабінет готовий співпрацювати з фермерами у розв’язанні проблем і запросив їх на переговори. Він також закликав протестувальників стежити за тим, щоб їхня діяльність не завдала неприємностей суспільству.

Секерський зазначив, що міністерство шукає додаткові кошти для допомоги фермерам.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.

Польські аграрії завершили блокування найбільшого вантажного пункту пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, який з’єднує Польщу з Україною. Протест тривав з 9 лютого і закінчився 22 квітня о 13:00.