Поляки видають себе за українців, щоб не платити штрафи – Rzeczpospolita

Джерело: Rzeczpospolita

Видання Rzeczpospolita повідомляє, що польські водії прикидаються українцями, щоб уникнути штрафів.

Зазначають, що вони користуються лазівкою в правовій системі, а точніше, відсутністю ефективних систем обміну особистими даними та інформацією про водіїв між службами країн, що входять до ЄС, і країн, які до них не входять. 

До внесення змін у список штрафів у Польщі штраф за невиявлення особи, яка вчинила правопорушення, автоматично накладався на власника автомобіля. Розмір такого штрафу становив 500 злотих. Багато водіїв, щоб уникнути штрафних балів, погоджувалися на такий варіант. Проте зміни в нормативних актах, тобто збільшення штрафів, значно змінили це.

У результаті невстановлення особи, яка порушила швидкість, тепер карається подвійним штрафом за дане порушення та не менше 800 злотих. Невстановлення водія транспортного засобу, який спричинив небезпеку на дорозі, карається штрафом на мінімум 2000 злотих. У кримінальних справах – не менше 4000 злотих. У свою чергу, у справах про інші правопорушення штраф становить не менше 500 злотих. Це означає, що кращий варіант з фінансової точки зору – визнати себе винним.

Тому, за даними Rzeczpospolita, польські водії інколи видають себе за українців, оскільки перевірка правдивості наданої інформації та насамперед покарання потенційного винуватця правопорушення може бути неможливим.

У Польщі надання неправдивої інформації є злочином, за який передбачено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.

Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.

Поки президент Дональд Трамп дедалі чіткіше дистанціюється від підтримки України, європейські лідери намагаються вигадати, як утримати лінію фронту без американської зброї. Один із реалістичних сценаріїв — Європа закуповуватиме американське озброєння і передаватиме його Україні напряму, в обхід Вашингтона. Вибору у неї особливо немає: власні арсенали вичерпуються, а оборонна промисловість не здатна покрити потреби війни самотужки.

Щороку наприкінці травня Київ відзначає День міста. У 2025 році День Києва святкують 25 травня.

У США знайшли підозрюваного у вбивстві, яке сталося 1 лютого 1977 року в Сан-Хосе.