З 1 березня до блокади кордону долучаться польські перевізники

Джерело: RFM24

З п’ятниці, 1 березня, до блокади українського кордону мають долучитися польські перевізники. На сьогодні кордон блокують польські фермери.

Заблокувати переходи в Гребенне, Дорогуську та Корчові мають намір перевізники з Люблінського та Підкарпатського регіонів. Ймовірно, протест охоплюватиме доступ до переправи в Медиці.

За словами перевізників, нібито українці витісняють їх з ринку.  Ще вони вимагають відновити зобов’язання українських перевізників мати дозвіл з листопада 2023 року.

Зауважимо, що блокування українського кордону розпочалося з листопада 2023 року, коли на страйки вийшли польські перевізники. У січня між ними та урядом Польщі вдалося досягти домовленостей. Проте вже тоді вони погрожували відновити протести з березня 2024 року, заявивши, що розблокування тимчасове.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.