Поляки видають себе за українців, щоб не платити штрафи – Rzeczpospolita

Джерело: Rzeczpospolita

Видання Rzeczpospolita повідомляє, що польські водії прикидаються українцями, щоб уникнути штрафів.

Зазначають, що вони користуються лазівкою в правовій системі, а точніше, відсутністю ефективних систем обміну особистими даними та інформацією про водіїв між службами країн, що входять до ЄС, і країн, які до них не входять. 

До внесення змін у список штрафів у Польщі штраф за невиявлення особи, яка вчинила правопорушення, автоматично накладався на власника автомобіля. Розмір такого штрафу становив 500 злотих. Багато водіїв, щоб уникнути штрафних балів, погоджувалися на такий варіант. Проте зміни в нормативних актах, тобто збільшення штрафів, значно змінили це.

У результаті невстановлення особи, яка порушила швидкість, тепер карається подвійним штрафом за дане порушення та не менше 800 злотих. Невстановлення водія транспортного засобу, який спричинив небезпеку на дорозі, карається штрафом на мінімум 2000 злотих. У кримінальних справах – не менше 4000 злотих. У свою чергу, у справах про інші правопорушення штраф становить не менше 500 злотих. Це означає, що кращий варіант з фінансової точки зору – визнати себе винним.

Тому, за даними Rzeczpospolita, польські водії інколи видають себе за українців, оскільки перевірка правдивості наданої інформації та насамперед покарання потенційного винуватця правопорушення може бути неможливим.

У Польщі надання неправдивої інформації є злочином, за який передбачено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.