Помер експрезидент Фінляндії, що був лауреатом Нобелівської премії миру

Джерело: адміністрація фінського президента

У віці 86 років помер експрезидент Фінляндії та лауреат Нобелівської премії миру Мартті Ахтісаарі. Він пішов із життя 16 жовтня.

Він був 10-м президентом Фінляндії, з 1994 по 2000 роки. До цього працював у міністерстві закордонних справ країни та обіймав посади в Організації Об’єднаних Націй.

Як зазначило Reuters, Ахтісаарі був мирним посередником у зонах конфлікту в Косові, Індонезії та Північній Ірландії. Він відмовлявся визнавати, що ці війни та конфлікти були неминучими.

Завдяки своєму “Фонду миру Мартті Ахтісаарі”, що відігравав роль у міжнародних мирних переговорах та посередницьких зусиллях, був удостоєний Нобелівської премії миру.

“Він був президентом за часів змін і привів Фінляндію в глобальну епоху ЄС”, – заявив чинний фінський президент Саулі Нійністе.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.