Фінляндія надає €92 млн Україні та країнам, які постраждали від російської агресії

Джерело: пресслужба Міністерства закордонних справ Фінляндії

Фінляндія спрямовує 92 мільйони євро до Кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA) з метою збільшення підтримки України та Молдови, а також тих країн, які постраждали від російської агресії.

“Це додаткове фінансування вказує на непохитну підтримку Фінляндією України відповідно до урядової програми. Ми також будемо підтримувати покращення продовольчої безпеки в країнах, що постраждали від російського вторгнення”, – прокоментував Вілле Тавіо, міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії.

Як розповіли у відомстві, на підтримку України та Молдови спрямують 62 мільйони євро: 12 млн євро з цієї суми буде виділено у вигляді гранту, а 50 млн євро – у вигляді кредиту. Також Фінляндія надасть 30 млн євро у вигляді кредитів іншим країнам, які постраждали від російської агресії, і, серед іншого, на допомогу із запобіганням поширенню інфекційних захворювань.

Зазначено, що в Україні ці кошти планують спрямувати потреби у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, сільського господарства, житлового будівництва та соціального забезпечення.

Зокрема планується покращити доступ до послуг охорони здоров’я, модернізувати медичну допомогу, підвищити доступність послуг в умовах дефіциту енергоресурсів, ремонту важливих автомобільних і залізничних мереж та житлових будинків, а також підтримці сільськогосподарської діяльності.

Окрім того, кошти хочуть спрямувати на реконструкцію критично важливих секторів економіки. При цьому особливу увагу буде приділено правам жінок та осіб з інвалідністю.

У Молдові цими коштами в першу чергу планується покрити витрати на прийом українських переселенців, та економічне і соціальне відновлення країни.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.

Прикордонники Білгород-Дністровського загону затримали одесита, який намагався незаконно перетнути кордон через річку Турунчук на дитячому матраці із зображенням людини-павука.