Нідерланди затвердили новий пакет допомоги України на 100 млн євро

Джерело: пресслужба Кабінету Міністрів України

Нідерланди виділити Україні третій пакет фінансової підтримки на суму 102 мільйони євро. 

Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що пакет фінансової допомоги включає можливості страхування нідерландського бізнесу, який інвестує в Україну, від ризиків у воєнно-політичній сфері на суму 60 мільйонів євро, 5 мільйонів євро на відновлення звільнених територій та 7 мільйонів євро на реформування фінансових інституцій в рамках інтеграції України до ЄС через МВФ. 

Додатково 20 мільйонів євро через Європейський банк реконструкції та розвитку будуть спрямовані “Нафтогазу України” для закупівлі газу на опалювальний сезон, і ще 10 мільйонів євро піде на постачання обладнання для відновлення українського енергетичного сектору, який постраждав від ракетних атак РФ. 

Також  під час розмови Міністр зовнішньої торгівлі і співпраці заради розвитку Королівства Нідерланди Лісьє Схрейнемахер підтвердила, що її країна також розглядає можливість взяти участь в гуманітарному розмінуванні України.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.